Publicitate

CONCREST BEST CONCEPT SRL

CUI: 33670414 J3/1293/2014 SRL Argeş, Sat Geamăna, Comuna Bradu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33670414
Cod înmatriculare J3/1293/2014
EUID ROONRC.J3/1293/2014
Data înmatriculării 2014-10-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Geamăna, Comuna Bradu, VALEA GEAMĂNĂ, 95, 117141

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Geamăna, Comuna Bradu
Stradă: VALEA GEAMĂNĂ
Număr: 95
Cod poștal: 117141

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 188.910 RON 267.061 RON 187.829 RON 76.615 RON 79.232 RON 200.763 RON 9.370 RON 191.393 RON 76.815 RON 123.948 RON 0 RON 75.950 RON 0 RON 0 RON 2
2024 372.736 RON 462.793 RON 334.645 RON 122.210 RON 128.148 RON 279.174 RON 32.019 RON 247.155 RON 122.410 RON 156.764 RON 90.000 RON 141.137 RON 0 RON 0 RON 3
2025 372.998 RON 352.998 RON 283.300 RON 63.707 RON 69.698 RON 274.989 RON 19.540 RON 255.449 RON 67.117 RON 207.872 RON 70.000 RON 165.708 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

BĂDOI ADRIAN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (41)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 416 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
373,0 K RON
Rezultat Net 2025
63,7 K RON
Total Active 2025
275,0 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 188,9 K RON 372,7 K RON 373,0 K RON
Venituri totale 267,1 K RON 462,8 K RON 353,0 K RON
Cheltuieli totale 187,8 K RON 334,6 K RON 283,3 K RON
Rezultat net 76,6 K RON 122,2 K RON 63,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 495,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,23 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,89 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,32 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate19,5 K RON (7.1%)
Active circulante255,4 K RON (92.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri70,0 K RON
Creanțe165,7 K RON
Numerar19,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,33
Durata stocaj (zile) 69
Rotație creanțe (ori/an) 2,25
Durata încasare (zile) 162

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
18,7%
Marjă netă
17,1%
ROA
23,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 123,9 K RON 200,8 K RON 61,7%
2024 156,8 K RON 279,2 K RON 56,2%
2025 207,9 K RON 275,0 K RON 75,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 188,9 K RON 372,7 K RON 373,0 K RON ▲ 0,1%
Rezultat net 76,6 K RON 122,2 K RON 63,7 K RON ▼ 47,9%
Total active 200,8 K RON 279,2 K RON 275,0 K RON ▼ 1,5%
Capitaluri proprii 76,8 K RON 122,4 K RON 67,1 K RON ▼ 45,2%
Datorii totale 123,9 K RON 156,8 K RON 207,9 K RON ▲ 32,6%
Lichiditate curentă 1,54 1,58 1,23 ▼ 22,1%
Marjă netă (%) 40,56 32,79 17,08 ▼ 47,9%
Scor bonitate 77 90 60 ▼ 33,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (63,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 495,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate