Publicitate

TBO CONCEPT INVEST SRL

CUI: 35081784 J3/1323/2015 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35081784
Cod înmatriculare J3/1323/2015
EUID ROONRC.J3/1323/2015
Data înmatriculării 2015-10-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, REPUBLICII, 57, PARTER, 110014

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: REPUBLICII
Număr: 57
Etaj: PARTER
Cod poștal: 110014

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 115.519 RON 115.519 RON 12.110 RON 99.943 RON 103.409 RON 164.402 RON 1.973 RON 162.429 RON 161.707 RON 2.695 RON 0 RON 80.513 RON 0 RON 0 RON 0
2020 150.675 RON 151.406 RON 8.906 RON 138.205 RON 142.500 RON 202.774 RON 927 RON 201.847 RON 199.969 RON 2.805 RON 0 RON 87.332 RON 0 RON 0 RON 0
2021 299.576 RON 299.576 RON 26.901 RON 263.688 RON 272.675 RON 2.283.769 RON 1.571.627 RON 712.142 RON 463.656 RON 1.604.370 RON 0 RON 623.563 RON 215.743 RON 0 RON 0
2022 502.875 RON 2.427.286 RON 1.196.609 RON 1.204.759 RON 1.230.677 RON 1.799.727 RON 1.391.637 RON 408.090 RON 1.668.415 RON 89.220 RON 0 RON 382.518 RON 42.092 RON 0 RON 1
2023 346.701 RON 2.460.526 RON 1.158.272 RON 1.277.749 RON 1.302.254 RON 3.014.123 RON 1.277.768 RON 1.736.355 RON 2.746.164 RON 187.082 RON 168 RON 758.337 RON 80.877 RON 0 RON 1
2024 1.296.594 RON 1.339.442 RON 563.824 RON 735.438 RON 775.618 RON 3.682.157 RON 2.163.715 RON 1.518.442 RON 3.481.602 RON 200.555 RON 168 RON 460.430 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.323.258 RON 1.350.718 RON 1.159.753 RON 170.711 RON 190.965 RON 4.147.361 RON 2.392.124 RON 1.755.237 RON 3.241.434 RON 351.234 RON 0 RON 799.640 RON 554.693 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (2)

ŢÎRCOMNICU MARIAN-BOGDAN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului
ŢÎRCOMNICU KARLA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 966 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,32 M RON
Rezultat Net 2025
170,7 K RON
Total Active 2025
4,15 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 115,5 K RON 150,7 K RON 299,6 K RON 502,9 K RON 346,7 K RON 1,30 M RON 1,32 M RON
Venituri totale 115,5 K RON 151,4 K RON 299,6 K RON 2,43 M RON 2,46 M RON 1,34 M RON 1,35 M RON
Cheltuieli totale 12,1 K RON 8,9 K RON 26,9 K RON 1,20 M RON 1,16 M RON 563,8 K RON 1,16 M RON
Rezultat net 99,9 K RON 138,2 K RON 263,7 K RON 1,20 M RON 1,28 M RON 735,4 K RON 170,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,43 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 5,00 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 5,00 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,72 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 11,81 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,39 M RON (57.7%)
Active circulante1,76 M RON (42.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe799,6 K RON
Numerar955,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,65
Durata încasare (zile) 221

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
14,4%
Marjă netă
12,9%
ROA
4,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 2,7 K RON 164,4 K RON 1,6%
2020 2,8 K RON 202,8 K RON 1,4%
2021 1,60 M RON 2,28 M RON 70,3%
2022 89,2 K RON 1,80 M RON 5,0%
2023 187,1 K RON 3,01 M RON 6,2%
2024 200,6 K RON 3,68 M RON 5,5%
2025 351,2 K RON 4,15 M RON 8,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 115,5 K RON 150,7 K RON 299,6 K RON 502,9 K RON 346,7 K RON 1,30 M RON 1,32 M RON ▲ 2,1%
Rezultat net 99,9 K RON 138,2 K RON 263,7 K RON 1,20 M RON 1,28 M RON 735,4 K RON 170,7 K RON ▼ 76,8%
Total active 164,4 K RON 202,8 K RON 2,28 M RON 1,80 M RON 3,01 M RON 3,68 M RON 4,15 M RON ▲ 12,6%
Capitaluri proprii 161,7 K RON 200,0 K RON 463,7 K RON 1,67 M RON 2,75 M RON 3,48 M RON 3,24 M RON ▼ 6,9%
Datorii totale 2,7 K RON 2,8 K RON 1,60 M RON 89,2 K RON 187,1 K RON 200,6 K RON 351,2 K RON ▲ 75,1%
Lichiditate curentă 60,27 71,96 0,44 4,57 9,28 7,57 5,00 ▼ 34,0%
Marjă netă (%) 86,52 91,72 88,02 239,57 368,54 56,72 12,90 ▼ 77,3%
Scor bonitate 87 100 63 100 95 87 80 ▼ 8,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (170,7 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (5), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,43 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate