Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MAKE-UP BY MIRELA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Drăganu-Olteni, Comuna Drăganu, Târşeşti, 85C
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 280 RON | 280 RON | 4.140 RON | −3.838 RON | −3.860 RON | 1.862 RON | 51 RON | 1.811 RON | −3.638 RON | 5.500 RON | 1.352 RON | 22 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 5.135 RON | 5.135 RON | 6.480 RON | −1.436 RON | −1.345 RON | 1.433 RON | 0 RON | 1.433 RON | −5.104 RON | 6.537 RON | 1.184 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 16.573 RON | 16.573 RON | 2.819 RON | 13.754 RON | 13.754 RON | 8.650 RON | 0 RON | 8.650 RON | 8.650 RON | 0 RON | 230 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 21.471 RON | 21.471 RON | 5.071 RON | 16.227 RON | 16.400 RON | 16.469 RON | 0 RON | 16.469 RON | 16.427 RON | 42 RON | 0 RON | 2.318 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 18.140 RON | 18.140 RON | 16.215 RON | 1.623 RON | 1.925 RON | 3.987 RON | 0 RON | 3.987 RON | 1.823 RON | 2.164 RON | 0 RON | 3.056 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 19.192 RON | 19.212 RON | 28.638 RON | −9.426 RON | −9.426 RON | −3.037 RON | 0 RON | −3.037 RON | −7.603 RON | 4.566 RON | 0 RON | 738 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 28.660 RON | 28.660 RON | 21.702 RON | 6.899 RON | 6.958 RON | 2.818 RON | 0 RON | 2.818 RON | −704 RON | 3.522 RON | 0 RON | 679 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Top format din 590 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−704 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.8) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 125% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 280 RON | 5,1 K RON | 16,6 K RON | 21,5 K RON | 18,1 K RON | 19,2 K RON | 28,7 K RON |
| Venituri totale | 280 RON | 5,1 K RON | 16,6 K RON | 21,5 K RON | 18,1 K RON | 19,2 K RON | 28,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 4,1 K RON | 6,5 K RON | 2,8 K RON | 5,1 K RON | 16,2 K RON | 28,6 K RON | 21,7 K RON |
| Rezultat net | −3,8 K RON | −1,4 K RON | 13,8 K RON | 16,2 K RON | 1,6 K RON | −9,4 K RON | 6,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 32,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,80 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,80 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,61 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 0,80 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 42,21 |
| Durata încasare (zile) | 9 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 5,5 K RON | 1,9 K RON | 295,4% |
| 2020 | 6,5 K RON | 1,4 K RON | 456,2% |
| 2021 | 0 RON | 8,7 K RON | 0,0% |
| 2022 | 42 RON | 16,5 K RON | 0,3% |
| 2023 | 2,2 K RON | 4,0 K RON | 54,3% |
| 2024 | 4,6 K RON | −3,0 K RON | – |
| 2025 | 3,5 K RON | 2,8 K RON | 125,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 280 RON | 5,1 K RON | 16,6 K RON | 21,5 K RON | 18,1 K RON | 19,2 K RON | 28,7 K RON | ▲ 49,3% |
| Rezultat net | −3,8 K RON | −1,4 K RON | 13,8 K RON | 16,2 K RON | 1,6 K RON | −9,4 K RON | 6,9 K RON | ▲ 173,2% |
| Total active | 1,9 K RON | 1,4 K RON | 8,7 K RON | 16,5 K RON | 4,0 K RON | −3,0 K RON | 2,8 K RON | ▲ 192,8% |
| Capitaluri proprii | −3,6 K RON | −5,1 K RON | 8,7 K RON | 16,4 K RON | 1,8 K RON | −7,6 K RON | −704 RON | ▲ 90,7% |
| Datorii totale | 5,5 K RON | 6,5 K RON | 0 RON | 42 RON | 2,2 K RON | 4,6 K RON | 3,5 K RON | ▼ 22,9% |
| Lichiditate curentă | 0,33 | 0,22 | – | 392,12 | 1,84 | -0,67 | 0,80 | ▲ 220,3% |
| Marjă netă (%) | -1.370,71 | -27,96 | 82,99 | 75,58 | 8,95 | -49,11 | 24,07 | ▲ 149,0% |
| Scor bonitate | 19 | 27 | 75 | 95 | 65 | 22 | 60 | ▲ 172,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 32,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 125% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.