OPTIMAL DELIVERY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sălaj, Municipiul Zalău, ROZELOR, 21
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 83.338 RON | 83.338 RON | 33.778 RON | 47.174 RON | 49.560 RON | 158.263 RON | 144.586 RON | 13.677 RON | 13.444 RON | 144.819 RON | 0 RON | 8.450 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 31.631 RON | 36.408 RON | 35.039 RON | 277 RON | 1.369 RON | 229.389 RON | 207.297 RON | 22.092 RON | 13.721 RON | 215.668 RON | 0 RON | 19.039 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 33.750 RON | 34.750 RON | 31.100 RON | 2.680 RON | 3.650 RON | 230.937 RON | 186.965 RON | 43.972 RON | 16.401 RON | 214.536 RON | 0 RON | 34.950 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 82.500 RON | 90.878 RON | 42.055 RON | 46.556 RON | 48.823 RON | 200.220 RON | 173.931 RON | 26.289 RON | 62.957 RON | 137.263 RON | 951 RON | 15.072 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 6.555 RON | 41.456 RON | −34.901 RON | −34.901 RON | 161.773 RON | 141.002 RON | 20.771 RON | 28.056 RON | 133.717 RON | 280 RON | 14.689 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 6.400 RON | 6.400 RON | 37.517 RON | −31.117 RON | −31.117 RON | 282.472 RON | 240.969 RON | 41.503 RON | −3.061 RON | 285.533 RON | 51 RON | 39.252 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 8.382 RON | 304.924 RON | 224.294 RON | 80.630 RON | 80.630 RON | 102.585 RON | 34.668 RON | 67.917 RON | 77.510 RON | 25.075 RON | 28.713 RON | 21.762 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
Lideri din domeniu
Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 125 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 83,3 K RON | 31,6 K RON | 33,8 K RON | 82,5 K RON | 0 RON | 6,4 K RON | 8,4 K RON |
| Venituri totale | 83,3 K RON | 36,4 K RON | 34,8 K RON | 90,9 K RON | 6,6 K RON | 6,4 K RON | 304,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 33,8 K RON | 35,0 K RON | 31,1 K RON | 42,1 K RON | 41,5 K RON | 37,5 K RON | 224,3 K RON |
| Rezultat net | 47,2 K RON | 277 RON | 2,7 K RON | 46,6 K RON | −34,9 K RON | −31,1 K RON | 80,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −9,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,71 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,56 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,70 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,09 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,29 |
| Durata stocaj (zile) | 1.250 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,39 |
| Durata încasare (zile) | 948 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 144,8 K RON | 158,3 K RON | 91,5% |
| 2020 | 215,7 K RON | 229,4 K RON | 94,0% |
| 2021 | 214,5 K RON | 230,9 K RON | 92,9% |
| 2022 | 137,3 K RON | 200,2 K RON | 68,6% |
| 2023 | 133,7 K RON | 161,8 K RON | 82,7% |
| 2024 | 285,5 K RON | 282,5 K RON | 101,1% |
| 2025 | 25,1 K RON | 102,6 K RON | 24,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 83,3 K RON | 31,6 K RON | 33,8 K RON | 82,5 K RON | 0 RON | 6,4 K RON | 8,4 K RON | ▲ 31,0% |
| Rezultat net | 47,2 K RON | 277 RON | 2,7 K RON | 46,6 K RON | −34,9 K RON | −31,1 K RON | 80,6 K RON | ▲ 359,1% |
| Total active | 158,3 K RON | 229,4 K RON | 230,9 K RON | 200,2 K RON | 161,8 K RON | 282,5 K RON | 102,6 K RON | ▼ 63,7% |
| Capitaluri proprii | 13,4 K RON | 13,7 K RON | 16,4 K RON | 63,0 K RON | 28,1 K RON | −3,1 K RON | 77,5 K RON | ▲ 2.632,2% |
| Datorii totale | 144,8 K RON | 215,7 K RON | 214,5 K RON | 137,3 K RON | 133,7 K RON | 285,5 K RON | 25,1 K RON | ▼ 91,2% |
| Lichiditate curentă | 0,09 | 0,10 | 0,21 | 0,19 | 0,16 | 0,15 | 2,71 | ▲ 1.762,9% |
| Marjă netă (%) | 56,61 | 0,88 | 7,94 | 56,43 | – | -486,20 | 961,94 | ▲ 297,8% |
| Scor bonitate | 48 | 38 | 56 | 68 | 28 | 19 | 100 | ▲ 426,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (80,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.71), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.