Publicitate

PETRA SOUND SRL

CUI: 35182690 J31/441/2015 SRL Sălaj, Municipiul Zalău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35182690
Cod înmatriculare J31/441/2015
EUID ROONRC.J31/441/2015
Data înmatriculării 2015-10-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani

Adresă

România, Sălaj, Municipiul Zalău, MOVILEŞTILOR, 30, 450146

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Municipiul Zalău
Stradă: MOVILEŞTILOR
Număr: 30
Cod poștal: 450146

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 59.908 RON 60.037 RON 150.667 RON −92.430 RON −90.630 RON 240.556 RON 169.637 RON 70.919 RON −70.441 RON 310.997 RON 10.939 RON 555 RON 0 RON 0 RON 0
2020 36.116 RON 36.116 RON 141.333 RON −106.300 RON −105.217 RON 134.275 RON 66.360 RON 67.915 RON −176.741 RON 311.016 RON 10.960 RON 224 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 70.352 RON −70.352 RON −70.352 RON 138.420 RON 68.766 RON 69.654 RON −247.093 RON 385.513 RON 12.699 RON 224 RON 0 RON 0 RON 0
2022 3.429 RON 43.429 RON 41.484 RON 1.842 RON 1.945 RON 89.926 RON 57.614 RON 32.312 RON −245.251 RON 335.177 RON 11.810 RON 1.676 RON 0 RON 0 RON 0
2023 86.634 RON 94.263 RON 90.906 RON 3.357 RON 3.357 RON 363.477 RON 259.036 RON 104.441 RON −241.894 RON 605.371 RON 38.091 RON 40.096 RON 0 RON 0 RON 0
2024 32.664 RON 242.274 RON 275.590 RON −33.316 RON −33.316 RON 325.817 RON 235.522 RON 90.295 RON −275.210 RON 601.027 RON 58.151 RON 1.901 RON 0 RON 0 RON 0
2025 13.390 RON 103.390 RON 99.354 RON 4.036 RON 4.036 RON 254.240 RON 191.123 RON 63.117 RON −271.174 RON 525.414 RON 58.151 RON 122 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

NULE PETRU
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−271.174 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.12) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 206.7% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
13,4 K RON
Rezultat Net 2025
4,0 K RON
Total Active 2025
254,2 K RON
Scor Bonitate
42/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 42/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 59,9 K RON 36,1 K RON 0 RON 3,4 K RON 86,6 K RON 32,7 K RON 13,4 K RON
Venituri totale 60,0 K RON 36,1 K RON 0 RON 43,4 K RON 94,3 K RON 242,3 K RON 103,4 K RON
Cheltuieli totale 150,7 K RON 141,3 K RON 70,4 K RON 41,5 K RON 90,9 K RON 275,6 K RON 99,4 K RON
Rezultat net −92,4 K RON −106,3 K RON −70,4 K RON 1,8 K RON 3,4 K RON −33,3 K RON 4,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 24,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−271.174 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,12 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,01 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,48 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate191,1 K RON (75.2%)
Active circulante63,1 K RON (24.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri58,2 K RON
Creanțe122 RON
Numerar4,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,23
Durata stocaj (zile) 1.585
Rotație creanțe (ori/an) 109,75
Durata încasare (zile) 3

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
30,1%
Marjă netă
30,1%
ROA
1,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 311,0 K RON 240,6 K RON 129,3%
2020 311,0 K RON 134,3 K RON 231,6%
2021 385,5 K RON 138,4 K RON 278,5%
2022 335,2 K RON 89,9 K RON 372,7%
2023 605,4 K RON 363,5 K RON 166,6%
2024 601,0 K RON 325,8 K RON 184,5%
2025 525,4 K RON 254,2 K RON 206,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

42
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 59,9 K RON 36,1 K RON 0 RON 3,4 K RON 86,6 K RON 32,7 K RON 13,4 K RON ▼ 59,0%
Rezultat net −92,4 K RON −106,3 K RON −70,4 K RON 1,8 K RON 3,4 K RON −33,3 K RON 4,0 K RON ▲ 112,1%
Total active 240,6 K RON 134,3 K RON 138,4 K RON 89,9 K RON 363,5 K RON 325,8 K RON 254,2 K RON ▼ 22,0%
Capitaluri proprii −70,4 K RON −176,7 K RON −247,1 K RON −245,3 K RON −241,9 K RON −275,2 K RON −271,2 K RON ▲ 1,5%
Datorii totale 311,0 K RON 311,0 K RON 385,5 K RON 335,2 K RON 605,4 K RON 601,0 K RON 525,4 K RON ▼ 12,6%
Lichiditate curentă 0,23 0,22 0,18 0,10 0,17 0,15 0,12 ▼ 20,0%
Marjă netă (%) -154,29 -294,33 53,72 3,87 -102,00 30,14 ▲ 129,5%
Scor bonitate 19 12 22 42 45 12 42 ▲ 250,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,0 K RON).
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 24,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 206.7% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (42/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate