Publicitate

CERERI FINANTARE S.R.L.

CUI: 37814768 J31/509/2017 SRL Sălaj, Municipiul Zalău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37814768
Cod înmatriculare J31/509/2017
EUID ROONRC.J31/509/2017
Data înmatriculării 2017-06-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Sălaj, Municipiul Zalău, MORII, 11, 450035, camera 1

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Municipiul Zalău
Stradă: MORII
Număr: 11
Cod poștal: 450035
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 585.853 RON 618.608 RON 363.209 RON 220.187 RON 255.399 RON 779.278 RON 307.566 RON 471.712 RON 430.637 RON 212.460 RON 10.741 RON 358.657 RON 137.500 RON 1.319 RON 1
2024 266.858 RON 313.083 RON 298.955 RON 11.800 RON 14.128 RON 624.250 RON 470.614 RON 153.636 RON 442.436 RON 145.383 RON 20 RON 44.018 RON 37.750 RON 1.319 RON 1
2025 161.660 RON 300.544 RON 333.333 RON −39.159 RON −32.789 RON 547.710 RON 395.197 RON 152.513 RON 378.834 RON 132.445 RON 569 RON 38.494 RON 37.750 RON 1.319 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PINTEA RAMONA-DIANA
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 116 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−39.159 RON)
Cifra de Afaceri 2025
161,7 K RON
Rezultat Net 2025
−39,2 K RON
Total Active 2025
547,7 K RON
Scor Bonitate
54/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 54/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 585,9 K RON 266,9 K RON 161,7 K RON
Venituri totale 618,6 K RON 313,1 K RON 300,5 K RON
Cheltuieli totale 363,2 K RON 299,0 K RON 333,3 K RON
Rezultat net 220,2 K RON 11,8 K RON −39,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −86,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,15 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,15 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,86 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,14 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate395,2 K RON (72.2%)
Active circulante152,5 K RON (27.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri569 RON
Creanțe38,5 K RON
Numerar113,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 284,11
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 4,20
Durata încasare (zile) 87

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-20,3%
Marjă netă
-24,2%
ROA
-7,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 212,5 K RON 779,3 K RON 27,3%
2024 145,4 K RON 624,3 K RON 23,3%
2025 132,4 K RON 547,7 K RON 24,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

54
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 585,9 K RON 266,9 K RON 161,7 K RON ▼ 39,4%
Rezultat net 220,2 K RON 11,8 K RON −39,2 K RON ▼ 431,9%
Total active 779,3 K RON 624,3 K RON 547,7 K RON ▼ 12,3%
Capitaluri proprii 430,6 K RON 442,4 K RON 378,8 K RON ▼ 14,4%
Datorii totale 212,5 K RON 145,4 K RON 132,4 K RON ▼ 8,9%
Lichiditate curentă 2,22 1,06 1,15 ▲ 9,0%
Marjă netă (%) 37,58 4,42 -24,22 ▼ 648,0%
Scor bonitate 87 60 54 ▼ 10,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Scorul de bonitate de 54/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate