VAN BERRY HIGHWAY MEDIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, TRIVALE, 9, 110058, Camera 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 296.155 RON | 296.155 RON | 12.845 RON | 274.425 RON | 283.310 RON | 274.897 RON | 0 RON | 274.897 RON | 274.625 RON | 272 RON | 0 RON | 155.141 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 268.103 RON | 268.103 RON | 57.164 RON | 208.482 RON | 210.939 RON | 521.189 RON | 0 RON | 521.189 RON | 483.147 RON | 38.042 RON | 1.560 RON | 96.410 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 7.584 RON | 7.584 RON | 60.677 RON | −53.169 RON | −53.093 RON | 159.924 RON | 0 RON | 159.924 RON | 144.674 RON | 15.250 RON | 1.560 RON | 74.602 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 197.965 RON | 197.965 RON | 67.208 RON | 128.817 RON | 130.757 RON | 316.096 RON | 0 RON | 316.096 RON | 273.491 RON | 42.605 RON | 1.560 RON | 232.611 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 594.561 RON | 594.561 RON | 124.787 RON | 402.395 RON | 469.774 RON | 728.442 RON | 0 RON | 728.442 RON | 675.886 RON | 52.556 RON | 0 RON | 480.548 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 681.103 RON | 681.103 RON | 374.408 RON | 257.461 RON | 306.695 RON | 989.649 RON | 0 RON | 989.649 RON | 933.347 RON | 56.302 RON | 0 RON | 640.574 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (35)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 316 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 296,2 K RON | 268,1 K RON | 7,6 K RON | 198,0 K RON | 594,6 K RON | 681,1 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 296,2 K RON | 268,1 K RON | 7,6 K RON | 198,0 K RON | 594,6 K RON | 681,1 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 12,8 K RON | 57,2 K RON | 60,7 K RON | 67,2 K RON | 124,8 K RON | 374,4 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | 274,4 K RON | 208,5 K RON | −53,2 K RON | 128,8 K RON | 402,4 K RON | 257,5 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 367,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 272 RON | 274,9 K RON | 0,1% |
| 2020 | 38,0 K RON | 521,2 K RON | 7,3% |
| 2021 | 15,3 K RON | 159,9 K RON | 9,5% |
| 2022 | 42,6 K RON | 316,1 K RON | 13,5% |
| 2023 | 52,6 K RON | 728,4 K RON | 7,2% |
| 2024 | 56,3 K RON | 989,6 K RON | 5,7% |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | – |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 296,2 K RON | 268,1 K RON | 7,6 K RON | 198,0 K RON | 594,6 K RON | 681,1 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 274,4 K RON | 208,5 K RON | −53,2 K RON | 128,8 K RON | 402,4 K RON | 257,5 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 274,9 K RON | 521,2 K RON | 159,9 K RON | 316,1 K RON | 728,4 K RON | 989,6 K RON | 0 RON | – |
| Capitaluri proprii | 274,6 K RON | 483,1 K RON | 144,7 K RON | 273,5 K RON | 675,9 K RON | 933,3 K RON | 0 RON | – |
| Datorii totale | 272 RON | 38,0 K RON | 15,3 K RON | 42,6 K RON | 52,6 K RON | 56,3 K RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 1.010,65 | 13,70 | 10,49 | 7,42 | 13,86 | 17,58 | – | – |
| Marjă netă (%) | 92,66 | 77,76 | -701,07 | 65,07 | 67,68 | 37,80 | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 57 | 95 | 100 | 95 | 20 | ▼ 78,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 367,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Scor de bonitate scăzut (20/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.