Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

W ENGINEERING PROJECT S.R.L.

CUI: 45013434 J31/589/2021 SRL Sălaj, Municipiul Zalău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45013434
Cod înmatriculare J31/589/2021
EUID ROONRC.J31/589/2021
Data înmatriculării 2021-10-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Sălaj, Municipiul Zalău, CODRULUI, 2A, CAM. 1

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Municipiul Zalău
Stradă: CODRULUI
Număr: 2A
Completare adresă: CAM. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 8.500 RON 8.500 RON 2.094 RON 6.151 RON 6.406 RON 7.281 RON 3.666 RON 3.615 RON 6.251 RON 1.030 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 23.250 RON 23.250 RON 3.553 RON 19.048 RON 19.697 RON 19.983 RON 1.753 RON 18.230 RON 19.149 RON 834 RON 0 RON 8.400 RON 0 RON 0 RON 0
2023 190.850 RON 190.850 RON 13.982 RON 152.791 RON 176.868 RON 170.091 RON 2.844 RON 167.247 RON 152.918 RON 17.173 RON 0 RON 109.346 RON 0 RON 0 RON 0
2024 293.792 RON 293.792 RON 66.089 RON 195.664 RON 227.703 RON 245.013 RON 6.729 RON 238.284 RON 195.836 RON 49.177 RON 0 RON 122.824 RON 0 RON 0 RON 1
2025 431.626 RON 431.626 RON 217.210 RON 206.824 RON 214.416 RON 381.440 RON 7.818 RON 373.622 RON 207.337 RON 174.103 RON 0 RON 287.209 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

VARGA VASILE
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 200 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
431,6 K RON
Rezultat Net 2025
206,8 K RON
Total Active 2025
381,4 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 8,5 K RON 23,3 K RON 190,9 K RON 293,8 K RON 431,6 K RON
Venituri totale 8,5 K RON 23,3 K RON 190,9 K RON 293,8 K RON 431,6 K RON
Cheltuieli totale 2,1 K RON 3,6 K RON 14,0 K RON 66,1 K RON 217,2 K RON
Rezultat net 6,2 K RON 19,0 K RON 152,8 K RON 195,7 K RON 206,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 524,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,15 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,15 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,50 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,19 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate7,8 K RON (2%)
Active circulante373,6 K RON (98%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe287,2 K RON
Numerar86,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 1,50
Durata încasare (zile) 243

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
49,7%
Marjă netă
47,9%
ROA
54,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 1,0 K RON 7,3 K RON 14,2%
2022 834 RON 20,0 K RON 4,2%
2023 17,2 K RON 170,1 K RON 10,1%
2024 49,2 K RON 245,0 K RON 20,1%
2025 174,1 K RON 381,4 K RON 45,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 8,5 K RON 23,3 K RON 190,9 K RON 293,8 K RON 431,6 K RON ▲ 46,9%
Rezultat net 6,2 K RON 19,0 K RON 152,8 K RON 195,7 K RON 206,8 K RON ▲ 5,7%
Total active 7,3 K RON 20,0 K RON 170,1 K RON 245,0 K RON 381,4 K RON ▲ 55,7%
Capitaluri proprii 6,3 K RON 19,1 K RON 152,9 K RON 195,8 K RON 207,3 K RON ▲ 5,9%
Datorii totale 1,0 K RON 834 RON 17,2 K RON 49,2 K RON 174,1 K RON ▲ 254,0%
Lichiditate curentă 3,51 21,86 9,74 4,85 2,15 ▼ 55,7%
Marjă netă (%) 72,36 81,93 80,06 66,60 47,92 ▼ 28,0%
Scor bonitate 87 100 95 95 95 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (206,8 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.15), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 524,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.