LEARNING JOURNEY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, EPISCOP GRIGORIE LEU, 69C, 110337
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 46.310 RON | 46.310 RON | 5.993 RON | 38.956 RON | 40.317 RON | 40.793 RON | 0 RON | 40.793 RON | 38.321 RON | 2.472 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 12.094 RON | −12.094 RON | −12.094 RON | 27.762 RON | 0 RON | 27.762 RON | 26.227 RON | 1.535 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 4.014 RON | −4.014 RON | −4.014 RON | 23.748 RON | 2.302 RON | 21.446 RON | 22.213 RON | 1.535 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 3.683 RON | −3.683 RON | −3.683 RON | 20.665 RON | 177 RON | 20.488 RON | 18.530 RON | 2.135 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 3240 Fabricarea jocurilor și jucăriilor
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4765 Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9004 Activităţi de gestionare a sălilor de spectacole
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Top format din 195 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−3.683 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 46,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 46,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 6,0 K RON | 12,1 K RON | 4,0 K RON | 3,7 K RON |
| Rezultat net | 39,0 K RON | −12,1 K RON | −4,0 K RON | −3,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −23,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,60 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 9,60 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 9,60 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,68 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 2,5 K RON | 40,8 K RON | 6,1% |
| 2023 | 1,5 K RON | 27,8 K RON | 5,5% |
| 2024 | 1,5 K RON | 23,7 K RON | 6,5% |
| 2025 | 2,1 K RON | 20,7 K RON | 10,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 46,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 39,0 K RON | −12,1 K RON | −4,0 K RON | −3,7 K RON | ▲ 8,2% |
| Total active | 40,8 K RON | 27,8 K RON | 23,7 K RON | 20,7 K RON | ▼ 13,0% |
| Capitaluri proprii | 38,3 K RON | 26,2 K RON | 22,2 K RON | 18,5 K RON | ▼ 16,6% |
| Datorii totale | 2,5 K RON | 1,5 K RON | 1,5 K RON | 2,1 K RON | ▲ 39,1% |
| Lichiditate curentă | 16,50 | 18,09 | 13,97 | 9,60 | ▼ 31,3% |
| Marjă netă (%) | 84,12 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 67 | 67 | 67 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (9.6), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.