AUTO ZEP S.O.S S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sălaj, Municipiul Zalău, MIHAI VITEAZU, 7, D, A, 9, 38, 450025
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 3.300 RON | 3.300 RON | 6.561 RON | −3.360 RON | −3.261 RON | 473 RON | 77 RON | 396 RON | −3.160 RON | 3.633 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 500 RON | 500 RON | 5.165 RON | −4.680 RON | −4.665 RON | 1.406 RON | 0 RON | 1.406 RON | −7.840 RON | 9.246 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 8.050 RON | 8.050 RON | 6.013 RON | 1.794 RON | 2.037 RON | 4.781 RON | 0 RON | 4.781 RON | −6.046 RON | 10.827 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 9.450 RON | 9.450 RON | 8.424 RON | 742 RON | 1.026 RON | 5.251 RON | 0 RON | 5.251 RON | −5.304 RON | 10.555 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 25.300 RON | 25.300 RON | 12.995 RON | 10.336 RON | 12.305 RON | 7.370 RON | 0 RON | 7.370 RON | 5.032 RON | 2.338 RON | 0 RON | 1.500 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 21.000 RON | 21.000 RON | 15.763 RON | 4.416 RON | 5.237 RON | 14.435 RON | 0 RON | 14.435 RON | 9.448 RON | 4.987 RON | 0 RON | 6.500 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 16.180 RON | 16.180 RON | 10.381 RON | 4.871 RON | 5.799 RON | 21.561 RON | 0 RON | 21.561 RON | 14.320 RON | 7.241 RON | 0 RON | 8.919 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 791 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,3 K RON | 500 RON | 8,1 K RON | 9,5 K RON | 25,3 K RON | 21,0 K RON | 16,2 K RON |
| Venituri totale | 3,3 K RON | 500 RON | 8,1 K RON | 9,5 K RON | 25,3 K RON | 21,0 K RON | 16,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,6 K RON | 5,2 K RON | 6,0 K RON | 8,4 K RON | 13,0 K RON | 15,8 K RON | 10,4 K RON |
| Rezultat net | −3,4 K RON | −4,7 K RON | 1,8 K RON | 742 RON | 10,3 K RON | 4,4 K RON | 4,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 25,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,98 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,98 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,75 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,98 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,81 |
| Durata încasare (zile) | 201 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,6 K RON | 473 RON | 768,1% |
| 2020 | 9,2 K RON | 1,4 K RON | 657,6% |
| 2021 | 10,8 K RON | 4,8 K RON | 226,5% |
| 2022 | 10,6 K RON | 5,3 K RON | 201,0% |
| 2023 | 2,3 K RON | 7,4 K RON | 31,7% |
| 2024 | 5,0 K RON | 14,4 K RON | 34,6% |
| 2025 | 7,2 K RON | 21,6 K RON | 33,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,3 K RON | 500 RON | 8,1 K RON | 9,5 K RON | 25,3 K RON | 21,0 K RON | 16,2 K RON | ▼ 23,0% |
| Rezultat net | −3,4 K RON | −4,7 K RON | 1,8 K RON | 742 RON | 10,3 K RON | 4,4 K RON | 4,9 K RON | ▲ 10,3% |
| Total active | 473 RON | 1,4 K RON | 4,8 K RON | 5,3 K RON | 7,4 K RON | 14,4 K RON | 21,6 K RON | ▲ 49,4% |
| Capitaluri proprii | −3,2 K RON | −7,8 K RON | −6,0 K RON | −5,3 K RON | 5,0 K RON | 9,4 K RON | 14,3 K RON | ▲ 51,6% |
| Datorii totale | 3,6 K RON | 9,2 K RON | 10,8 K RON | 10,6 K RON | 2,3 K RON | 5,0 K RON | 7,2 K RON | ▲ 45,2% |
| Lichiditate curentă | 0,11 | 0,15 | 0,44 | 0,50 | 3,15 | 2,89 | 2,98 | ▲ 2,9% |
| Marjă netă (%) | -101,82 | -936,00 | 22,29 | 7,85 | 40,85 | 21,03 | 30,11 | ▲ 43,2% |
| Scor bonitate | 19 | 19 | 55 | 45 | 100 | 80 | 95 | ▲ 18,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.98), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 25,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.