Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MNE ADV STUDIO SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, MILITARILOR, 1, 48, A, 1, 6, 110426, Camera 1, Cartier Traian
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 19.030 RON | 19.030 RON | 3.967 RON | 14.493 RON | 15.063 RON | 37.769 RON | 0 RON | 37.769 RON | 37.033 RON | 736 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 24.568 RON | 24.568 RON | 2.782 RON | 21.048 RON | 21.786 RON | 59.555 RON | 0 RON | 59.555 RON | 58.081 RON | 1.474 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 972 RON | 972 RON | 0 RON | 943 RON | 972 RON | 60.527 RON | 0 RON | 60.527 RON | 59.024 RON | 1.503 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 6.609 RON | 6.609 RON | 10 RON | 6.401 RON | 6.599 RON | 67.174 RON | 0 RON | 67.174 RON | 65.425 RON | 1.749 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 28.724 RON | 28.724 RON | 761 RON | 23.489 RON | 27.963 RON | 93.724 RON | 0 RON | 93.724 RON | 88.914 RON | 4.810 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 2.940 RON | 2.940 RON | 300 RON | 2.218 RON | 2.640 RON | 96.364 RON | 0 RON | 96.364 RON | 91.132 RON | 5.232 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 96.364 RON | 0 RON | 96.364 RON | 91.132 RON | 5.232 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 316 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,0 K RON | 24,6 K RON | 972 RON | 6,6 K RON | 28,7 K RON | 2,9 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 19,0 K RON | 24,6 K RON | 972 RON | 6,6 K RON | 28,7 K RON | 2,9 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 4,0 K RON | 2,8 K RON | 0 RON | 10 RON | 761 RON | 300 RON | 0 RON |
| Rezultat net | 14,5 K RON | 21,0 K RON | 943 RON | 6,4 K RON | 23,5 K RON | 2,2 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 18,42 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 18,42 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 18,42 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 18,42 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 736 RON | 37,8 K RON | 2,0% |
| 2020 | 1,5 K RON | 59,6 K RON | 2,5% |
| 2021 | 1,5 K RON | 60,5 K RON | 2,5% |
| 2022 | 1,7 K RON | 67,2 K RON | 2,6% |
| 2023 | 4,8 K RON | 93,7 K RON | 5,1% |
| 2024 | 5,2 K RON | 96,4 K RON | 5,4% |
| 2025 | 5,2 K RON | 96,4 K RON | 5,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 19,0 K RON | 24,6 K RON | 972 RON | 6,6 K RON | 28,7 K RON | 2,9 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 14,5 K RON | 21,0 K RON | 943 RON | 6,4 K RON | 23,5 K RON | 2,2 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 37,8 K RON | 59,6 K RON | 60,5 K RON | 67,2 K RON | 93,7 K RON | 96,4 K RON | 96,4 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 37,0 K RON | 58,1 K RON | 59,0 K RON | 65,4 K RON | 88,9 K RON | 91,1 K RON | 91,1 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 736 RON | 1,5 K RON | 1,5 K RON | 1,7 K RON | 4,8 K RON | 5,2 K RON | 5,2 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 51,32 | 40,40 | 40,27 | 38,41 | 19,49 | 18,42 | 18,42 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 76,16 | 85,67 | 97,02 | 96,85 | 81,77 | 75,44 | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 80 | 95 | 95 | 80 | 67 | ▼ 16,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (18.42), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.