RVN TOPAUTO DRIVE SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Boţârcani, Oraş Topoloveni, 3, 115501
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 549.764 RON | 551.862 RON | 542.379 RON | 3.979 RON | 9.483 RON | 340.306 RON | 216.549 RON | 123.757 RON | 161.755 RON | 178.551 RON | 0 RON | 22.528 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 1.003.015 RON | 1.003.620 RON | 833.198 RON | 161.066 RON | 170.422 RON | 559.287 RON | 311.640 RON | 247.647 RON | 322.821 RON | 236.466 RON | 0 RON | 72.423 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 1.918.102 RON | 1.919.989 RON | 1.674.008 RON | 226.800 RON | 245.981 RON | 724.921 RON | 304.417 RON | 420.504 RON | 549.621 RON | 175.300 RON | 0 RON | 119.432 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 2.755.939 RON | 2.760.151 RON | 2.691.201 RON | 42.769 RON | 68.950 RON | 823.667 RON | 278.968 RON | 544.699 RON | 592.391 RON | 231.276 RON | 0 RON | 46.735 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 3.002.180 RON | 3.006.148 RON | 3.045.404 RON | −61.614 RON | −39.256 RON | 762.972 RON | 124.557 RON | 638.415 RON | 530.777 RON | 232.195 RON | 0 RON | 51.824 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 3.342.670 RON | 3.347.035 RON | 3.154.136 RON | 162.085 RON | 192.899 RON | 749.856 RON | 252.378 RON | 497.478 RON | 358.061 RON | 391.795 RON | 0 RON | 339.245 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2025 | 2.443.171 RON | 2.445.393 RON | 2.390.989 RON | 39.618 RON | 54.404 RON | 504.512 RON | 167.860 RON | 336.652 RON | 287.678 RON | 216.834 RON | 0 RON | 226.970 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 549,8 K RON | 1,00 M RON | 1,92 M RON | 2,76 M RON | 3,00 M RON | 3,34 M RON | 2,44 M RON |
| Venituri totale | 551,9 K RON | 1,00 M RON | 1,92 M RON | 2,76 M RON | 3,01 M RON | 3,35 M RON | 2,45 M RON |
| Cheltuieli totale | 542,4 K RON | 833,2 K RON | 1,67 M RON | 2,69 M RON | 3,05 M RON | 3,15 M RON | 2,39 M RON |
| Rezultat net | 4,0 K RON | 161,1 K RON | 226,8 K RON | 42,8 K RON | −61,6 K RON | 162,1 K RON | 39,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,78 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,55 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,51 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,33 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,76 |
| Durata încasare (zile) | 34 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 178,6 K RON | 340,3 K RON | 52,5% |
| 2020 | 236,5 K RON | 559,3 K RON | 42,3% |
| 2021 | 175,3 K RON | 724,9 K RON | 24,2% |
| 2022 | 231,3 K RON | 823,7 K RON | 28,1% |
| 2023 | 232,2 K RON | 763,0 K RON | 30,4% |
| 2024 | 391,8 K RON | 749,9 K RON | 52,3% |
| 2025 | 216,8 K RON | 504,5 K RON | 43,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 549,8 K RON | 1,00 M RON | 1,92 M RON | 2,76 M RON | 3,00 M RON | 3,34 M RON | 2,44 M RON | ▼ 26,9% |
| Rezultat net | 4,0 K RON | 161,1 K RON | 226,8 K RON | 42,8 K RON | −61,6 K RON | 162,1 K RON | 39,6 K RON | ▼ 75,6% |
| Total active | 340,3 K RON | 559,3 K RON | 724,9 K RON | 823,7 K RON | 763,0 K RON | 749,9 K RON | 504,5 K RON | ▼ 32,7% |
| Capitaluri proprii | 161,8 K RON | 322,8 K RON | 549,6 K RON | 592,4 K RON | 530,8 K RON | 358,1 K RON | 287,7 K RON | ▼ 19,7% |
| Datorii totale | 178,6 K RON | 236,5 K RON | 175,3 K RON | 231,3 K RON | 232,2 K RON | 391,8 K RON | 216,8 K RON | ▼ 44,7% |
| Lichiditate curentă | 0,69 | 1,05 | 2,40 | 2,36 | 2,75 | 1,27 | 1,55 | ▲ 22,3% |
| Marjă netă (%) | 0,72 | 16,06 | 11,82 | 1,55 | -2,05 | 4,85 | 1,62 | ▼ 66,6% |
| Scor bonitate | 55 | 90 | 100 | 77 | 72 | 70 | 72 | ▲ 2,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (39,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,78 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.