Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

LIVIU INSTAL S.R.L.

CUI: 41473219 J31/813/2019 SRL Sălaj, Loc. Jibou, Oraş Jibou
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41473219
Cod înmatriculare J31/813/2019
EUID ROONRC.J31/813/2019
Data înmatriculării 2019-08-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Sălaj, Loc. Jibou, Oraş Jibou, STADIONULUI, 11, 455200

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Loc. Jibou, Oraş Jibou
Stradă: STADIONULUI
Număr: 11
Cod poștal: 455200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 3.266 RON 54.980 RON 90.379 RON −35.431 RON −35.399 RON 31.160 RON 29.813 RON 1.347 RON −49.724 RON 21.040 RON 0 RON 0 RON 59.844 RON 0 RON 1
2021 55.712 RON 66.413 RON 66.136 RON 84 RON 277 RON 67.006 RON 19.113 RON 47.893 RON −14.209 RON 32.071 RON 0 RON 42.000 RON 49.144 RON 0 RON 1
2022 7.961 RON 7.961 RON 36.009 RON −28.164 RON −28.048 RON 65.135 RON 14.994 RON 50.141 RON −42.372 RON 58.363 RON 0 RON 43.811 RON 49.144 RON 0 RON 1
2023 60.251 RON 109.395 RON 41.843 RON 67.164 RON 67.552 RON 53.898 RON 11.553 RON 42.345 RON 24.790 RON 29.108 RON 0 RON 42.000 RON 0 RON 0 RON 1
2024 3.050 RON 3.050 RON 19.737 RON −16.687 RON −16.687 RON 55.213 RON 10.652 RON 44.561 RON −2.385 RON 57.598 RON 0 RON 42.000 RON 0 RON 0 RON 1
2025 435 RON 435 RON 764 RON −329 RON −329 RON 54.066 RON 10.820 RON 43.246 RON −2.714 RON 56.780 RON 0 RON 42.435 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

BERAR LIVIU-ŞTEFAN
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 96 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Capitaluri proprii negative (−2.714 RON) — datoriile depășesc activele
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.76) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−329 RON)
  • •Grad ridicat de îndatorare: 105% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
435 RON
Rezultat Net 2025
−329 RON
Total Active 2025
54,1 K RON
Scor Bonitate
24/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 24/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 3,3 K RON 55,7 K RON 8,0 K RON 60,3 K RON 3,1 K RON 435 RON
Venituri totale 0 RON 55,0 K RON 66,4 K RON 8,0 K RON 109,4 K RON 3,1 K RON 435 RON
Cheltuieli totale 0 RON 90,4 K RON 66,1 K RON 36,0 K RON 41,8 K RON 19,7 K RON 764 RON
Rezultat net 0 RON −35,4 K RON 84 RON −28,2 K RON 67,2 K RON −16,7 K RON −329 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 19,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Capitaluri proprii negative: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−2.714 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor (grad de îndatorare 105% din active).

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,76 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,76 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,95 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate10,8 K RON (20%)
Active circulante43,2 K RON (80%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe42,4 K RON
Numerar811 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 0,01
Durata încasare (zile) 35.606

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-75,6%
Marjă netă
-75,6%
ROA
-0,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 0 RON 0 RON –
2020 21,0 K RON 31,2 K RON 67,5%
2021 32,1 K RON 67,0 K RON 47,9%
2022 58,4 K RON 65,1 K RON 89,6%
2023 29,1 K RON 53,9 K RON 54,0%
2024 57,6 K RON 55,2 K RON 104,3%
2025 56,8 K RON 54,1 K RON 105,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

24
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 3,3 K RON 55,7 K RON 8,0 K RON 60,3 K RON 3,1 K RON 435 RON ▼ 85,7%
Rezultat net 0 RON −35,4 K RON 84 RON −28,2 K RON 67,2 K RON −16,7 K RON −329 RON ▲ 98,0%
Total active 0 RON 31,2 K RON 67,0 K RON 65,1 K RON 53,9 K RON 55,2 K RON 54,1 K RON ▼ 2,1%
Capitaluri proprii 0 RON −49,7 K RON −14,2 K RON −42,4 K RON 24,8 K RON −2,4 K RON −2,7 K RON ▼ 13,8%
Datorii totale 0 RON 21,0 K RON 32,1 K RON 58,4 K RON 29,1 K RON 57,6 K RON 56,8 K RON ▼ 1,4%
Lichiditate curentă – 0,06 1,49 0,86 1,45 0,77 0,76 ▼ 1,6%
Marjă netă (%) – -1.084,84 0,15 -353,77 111,47 -547,11 -75,63 ▲ 86,2%
Scor bonitate 27 12 57 17 85 17 24 ▲ 41,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 19,4 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • •Grad de îndatorare de 105% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • •Scor de bonitate scăzut (24/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.