Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AGRO LOGISTIC TEAM SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Loc. Topoloveni, Oraş Topoloveni, PARCULUI, 15, P28a, A, 3, 12, 115500
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 499.498 RON | 893.261 RON | 815.225 RON | 69.103 RON | 78.036 RON | 2.076.275 RON | 1.570.009 RON | 506.266 RON | 758.034 RON | 861.044 RON | 317.763 RON | 168.574 RON | 457.197 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 96.073 RON | 309.803 RON | 839.725 RON | −532.720 RON | −529.922 RON | 1.562.884 RON | 1.155.369 RON | 407.515 RON | 225.314 RON | 1.125.406 RON | 204.246 RON | 128.664 RON | 259.666 RON | 47.502 RON | 2 |
| 2025 | 851.476 RON | 1.479.014 RON | 1.386.387 RON | 56.004 RON | 92.627 RON | 1.445.614 RON | 844.275 RON | 601.339 RON | 281.318 RON | 1.139.508 RON | 412.541 RON | 183.273 RON | 42.017 RON | 17.229 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4675 Comerţ cu ridicata al produselor chimice
- 4676 Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 230 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.53) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 499,5 K RON | 96,1 K RON | 851,5 K RON |
| Venituri totale | 893,3 K RON | 309,8 K RON | 1,48 M RON |
| Cheltuieli totale | 815,2 K RON | 839,7 K RON | 1,39 M RON |
| Rezultat net | 69,1 K RON | −532,7 K RON | 56,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 834,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,53 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,17 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,27 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,06 |
| Durata stocaj (zile) | 177 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,65 |
| Durata încasare (zile) | 79 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 861,0 K RON | 2,08 M RON | 41,5% |
| 2024 | 1,13 M RON | 1,56 M RON | 72,0% |
| 2025 | 1,14 M RON | 1,45 M RON | 78,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 499,5 K RON | 96,1 K RON | 851,5 K RON | ▲ 786,3% |
| Rezultat net | 69,1 K RON | −532,7 K RON | 56,0 K RON | ▲ 110,5% |
| Total active | 2,08 M RON | 1,56 M RON | 1,45 M RON | ▼ 7,5% |
| Capitaluri proprii | 758,0 K RON | 225,3 K RON | 281,3 K RON | ▲ 24,9% |
| Datorii totale | 861,0 K RON | 1,13 M RON | 1,14 M RON | ▲ 1,3% |
| Lichiditate curentă | 0,59 | 0,36 | 0,53 | ▲ 45,7% |
| Marjă netă (%) | 13,83 | -554,50 | 6,58 | ▲ 101,2% |
| Scor bonitate | 65 | 25 | 68 | ▲ 172,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (56,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.