Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OVIDIU & DINU PUŞCAŞ TRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sălaj, Sat Rus, Comuna Rus, RUS, 19, 457290
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 620 RON | 398 RON | 222 RON | 200 RON | 420 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 650 RON | −650 RON | −650 RON | 620 RON | 398 RON | 222 RON | −450 RON | 1.070 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 2.934 RON | −2.934 RON | −2.934 RON | 836 RON | 398 RON | 438 RON | −3.384 RON | 4.220 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 3.318 RON | −3.318 RON | −3.318 RON | 1.018 RON | 398 RON | 620 RON | −6.702 RON | 7.720 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 3.038 RON | −3.038 RON | −3.038 RON | 980 RON | 398 RON | 582 RON | −9.740 RON | 10.720 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 1.530 RON | −1.530 RON | −1.530 RON | 950 RON | 398 RON | 552 RON | −11.270 RON | 12.220 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 2.830 RON | −2.830 RON | −2.830 RON | 600 RON | 398 RON | 202 RON | −14.100 RON | 14.700 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 699 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−14.100 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.01) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−2.830 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 2450% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 650 RON | 2,9 K RON | 3,3 K RON | 3,0 K RON | 1,5 K RON | 2,8 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | −650 RON | −2,9 K RON | −3,3 K RON | −3,0 K RON | −1,5 K RON | −2,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,01 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,01 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 0,04 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 420 RON | 620 RON | 67,7% |
| 2020 | 1,1 K RON | 620 RON | 172,6% |
| 2021 | 4,2 K RON | 836 RON | 504,8% |
| 2022 | 7,7 K RON | 1,0 K RON | 758,4% |
| 2023 | 10,7 K RON | 980 RON | 1.093,9% |
| 2024 | 12,2 K RON | 950 RON | 1.286,3% |
| 2025 | 14,7 K RON | 600 RON | 2.450,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 0 RON | −650 RON | −2,9 K RON | −3,3 K RON | −3,0 K RON | −1,5 K RON | −2,8 K RON | ▼ 85,0% |
| Total active | 620 RON | 620 RON | 836 RON | 1,0 K RON | 980 RON | 950 RON | 600 RON | ▼ 36,8% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | −450 RON | −3,4 K RON | −6,7 K RON | −9,7 K RON | −11,3 K RON | −14,1 K RON | ▼ 25,1% |
| Datorii totale | 420 RON | 1,1 K RON | 4,2 K RON | 7,7 K RON | 10,7 K RON | 12,2 K RON | 14,7 K RON | ▲ 20,3% |
| Lichiditate curentă | 0,53 | 0,21 | 0,10 | 0,08 | 0,05 | 0,05 | 0,01 | ▼ 69,7% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 45 | 15 | 15 | 15 | 22 | 22 | 15 | ▼ 31,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 2450% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (15/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.