Publicitate

SPORT TOTAL PITEŞTI S.R.L.

CUI: 39914275 J3/1888/2018 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39914275
Cod înmatriculare J3/1888/2018
EUID ROONRC.J3/1888/2018
Data înmatriculării 2018-09-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, Petroliștilor, 6, 1, 110426

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: Petroliștilor
Număr: 6
Etaj: 1
Cod poștal: 110426

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 47.380 RON 47.380 RON 31.298 RON 14.660 RON 16.082 RON 17.737 RON 10.318 RON 7.419 RON 15.140 RON 2.597 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 43.110 RON 45.110 RON 28.085 RON 16.371 RON 17.025 RON 40.727 RON 17.106 RON 23.621 RON 16.851 RON 16.197 RON 0 RON 0 RON 7.679 RON 0 RON 0
2021 94.440 RON 95.390 RON 60.844 RON 32.319 RON 34.546 RON 60.386 RON 21.015 RON 39.371 RON 49.170 RON 4.566 RON 0 RON 0 RON 6.650 RON 0 RON 0
2022 108.950 RON 109.900 RON 34.337 RON 72.779 RON 75.563 RON 81.936 RON 36.533 RON 45.403 RON 73.259 RON 2.977 RON 0 RON 0 RON 5.700 RON 0 RON 0
2023 95.610 RON 96.560 RON 74.096 RON 21.651 RON 22.464 RON 45.251 RON 36.281 RON 8.970 RON 25.910 RON 14.591 RON 0 RON 0 RON 4.750 RON 0 RON 1
2024 167.942 RON 168.892 RON 103.019 RON 64.395 RON 65.873 RON 132.836 RON 64.487 RON 68.349 RON 90.304 RON 38.732 RON 64 RON 0 RON 3.800 RON 0 RON 1
2025 122.480 RON 123.430 RON 105.975 RON 16.413 RON 17.455 RON 92.317 RON 67.801 RON 24.516 RON 82.717 RON 6.750 RON 0 RON 0 RON 2.850 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

ȘTEFAN LUCIAN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 65 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
122,5 K RON
Rezultat Net 2025
16,4 K RON
Total Active 2025
92,3 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 47,4 K RON 43,1 K RON 94,4 K RON 109,0 K RON 95,6 K RON 167,9 K RON 122,5 K RON
Venituri totale 47,4 K RON 45,1 K RON 95,4 K RON 109,9 K RON 96,6 K RON 168,9 K RON 123,4 K RON
Cheltuieli totale 31,3 K RON 28,1 K RON 60,8 K RON 34,3 K RON 74,1 K RON 103,0 K RON 106,0 K RON
Rezultat net 14,7 K RON 16,4 K RON 32,3 K RON 72,8 K RON 21,7 K RON 64,4 K RON 16,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 165,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,63 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,63 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,63 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 13,68 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate67,8 K RON (73.4%)
Active circulante24,5 K RON (26.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar24,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
14,3%
Marjă netă
13,4%
ROA
17,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 2,6 K RON 17,7 K RON 14,6%
2020 16,2 K RON 40,7 K RON 39,8%
2021 4,6 K RON 60,4 K RON 7,6%
2022 3,0 K RON 81,9 K RON 3,6%
2023 14,6 K RON 45,3 K RON 32,2%
2024 38,7 K RON 132,8 K RON 29,2%
2025 6,8 K RON 92,3 K RON 7,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 47,4 K RON 43,1 K RON 94,4 K RON 109,0 K RON 95,6 K RON 167,9 K RON 122,5 K RON ▼ 27,1%
Rezultat net 14,7 K RON 16,4 K RON 32,3 K RON 72,8 K RON 21,7 K RON 64,4 K RON 16,4 K RON ▼ 74,5%
Total active 17,7 K RON 40,7 K RON 60,4 K RON 81,9 K RON 45,3 K RON 132,8 K RON 92,3 K RON ▼ 30,5%
Capitaluri proprii 15,1 K RON 16,9 K RON 49,2 K RON 73,3 K RON 25,9 K RON 90,3 K RON 82,7 K RON ▼ 8,4%
Datorii totale 2,6 K RON 16,2 K RON 4,6 K RON 3,0 K RON 14,6 K RON 38,7 K RON 6,8 K RON ▼ 82,6%
Lichiditate curentă 2,86 1,46 8,62 15,25 0,61 1,76 3,63 ▲ 105,8%
Marjă netă (%) 30,94 37,97 34,22 66,80 22,65 38,34 13,40 ▼ 65,0%
Scor bonitate 87 72 100 100 63 95 87 ▼ 8,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (16,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.63), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 165,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate