Publicitate

TC PARTENER SPEDITION SRL

CUI: 38041580 J3/1976/2017 SRL Argeş, Oraş Ştefăneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38041580
Cod înmatriculare J3/1976/2017
EUID ROONRC.J3/1976/2017
Data înmatriculării 2017-07-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 10 angajați

Adresă

România, Argeş, Oraş Ştefăneşti, PRIMĂVERII, 58B, 117715, camera 1

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Oraş Ştefăneşti
Stradă: PRIMĂVERII
Număr: 58B
Cod poștal: 117715
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 1.493.221 RON 1.497.686 RON 1.275.167 RON 208.468 RON 222.519 RON 431.107 RON 327.757 RON 103.350 RON 235.199 RON 195.908 RON 0 RON 78.916 RON 0 RON 0 RON 5
2020 2.560.767 RON 2.611.074 RON 2.048.338 RON 543.436 RON 562.736 RON 1.167.878 RON 1.028.125 RON 139.753 RON 651.003 RON 516.875 RON 0 RON 9.695 RON 0 RON 0 RON 9
2021 4.101.464 RON 4.443.766 RON 3.714.221 RON 699.817 RON 729.545 RON 1.575.647 RON 1.105.947 RON 469.700 RON 841.872 RON 733.775 RON 0 RON 219.725 RON 0 RON 0 RON 14
2022 6.350.076 RON 6.671.922 RON 5.756.737 RON 841.802 RON 915.185 RON 3.664.034 RON 2.268.483 RON 1.395.551 RON 842.051 RON 2.821.983 RON 0 RON 1.245.936 RON 0 RON 0 RON 14
2023 7.565.298 RON 7.932.403 RON 7.862.526 RON 53.795 RON 69.877 RON 3.630.054 RON 2.942.111 RON 687.943 RON 227.156 RON 3.402.898 RON 0 RON 504.974 RON 0 RON 0 RON 15
2024 8.753.286 RON 9.036.779 RON 8.979.723 RON 48.383 RON 57.056 RON 3.874.279 RON 3.530.192 RON 344.087 RON 197.798 RON 3.676.481 RON 0 RON 288.243 RON 0 RON 0 RON 16
2025 5.426.607 RON 6.259.154 RON 6.205.144 RON 45.903 RON 54.010 RON 2.969.620 RON 2.740.083 RON 229.537 RON 213.202 RON 2.756.418 RON 0 RON 116.010 RON 0 RON 0 RON 10

Reprezentanți și administratori (1)

TRANDAFIRESCU CRISTIAN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.08) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 92.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
5,43 M RON
Rezultat Net 2025
45,9 K RON
Total Active 2025
2,97 M RON
Scor Bonitate
31/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 31/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 1,49 M RON 2,56 M RON 4,10 M RON 6,35 M RON 7,57 M RON 8,75 M RON 5,43 M RON
Venituri totale 1,50 M RON 2,61 M RON 4,44 M RON 6,67 M RON 7,93 M RON 9,04 M RON 6,26 M RON
Cheltuieli totale 1,28 M RON 2,05 M RON 3,71 M RON 5,76 M RON 7,86 M RON 8,98 M RON 6,21 M RON
Rezultat net 208,5 K RON 543,4 K RON 699,8 K RON 841,8 K RON 53,8 K RON 48,4 K RON 45,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,13 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,08 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,08 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,08 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,74 M RON (92.3%)
Active circulante229,5 K RON (7.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe116,0 K RON
Numerar113,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 46,78
Durata încasare (zile) 8

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,0%
Marjă netă
0,9%
ROA
1,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 195,9 K RON 431,1 K RON 45,4%
2020 516,9 K RON 1,17 M RON 44,3%
2021 733,8 K RON 1,58 M RON 46,6%
2022 2,82 M RON 3,66 M RON 77,0%
2023 3,40 M RON 3,63 M RON 93,7%
2024 3,68 M RON 3,87 M RON 94,9%
2025 2,76 M RON 2,97 M RON 92,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

31
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,49 M RON 2,56 M RON 4,10 M RON 6,35 M RON 7,57 M RON 8,75 M RON 5,43 M RON ▼ 38,0%
Rezultat net 208,5 K RON 543,4 K RON 699,8 K RON 841,8 K RON 53,8 K RON 48,4 K RON 45,9 K RON ▼ 5,1%
Total active 431,1 K RON 1,17 M RON 1,58 M RON 3,66 M RON 3,63 M RON 3,87 M RON 2,97 M RON ▼ 23,4%
Capitaluri proprii 235,2 K RON 651,0 K RON 841,9 K RON 842,1 K RON 227,2 K RON 197,8 K RON 213,2 K RON ▲ 7,8%
Datorii totale 195,9 K RON 516,9 K RON 733,8 K RON 2,82 M RON 3,40 M RON 3,68 M RON 2,76 M RON ▼ 25,0%
Lichiditate curentă 0,53 0,27 0,64 0,49 0,20 0,09 0,08 ▼ 11,0%
Marjă netă (%) 13,96 21,22 17,06 13,26 0,71 0,55 0,85 ▲ 54,5%
Scor bonitate 70 73 83 63 38 38 31 ▼ 18,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (45,9 K RON).
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,13 M RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 92.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (31/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate