TED ONLINE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, GÂRLEI, 50, Parter, camera nr.3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 291.751 RON | 291.751 RON | 281.047 RON | 6.622 RON | 10.704 RON | 13.225 RON | 472 RON | 12.753 RON | 6.622 RON | 6.603 RON | 2.702 RON | 9.644 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 298.251 RON | 298.251 RON | 157.061 RON | 135.919 RON | 141.190 RON | 154.665 RON | 472 RON | 154.193 RON | 142.541 RON | 12.124 RON | 4.910 RON | 62.907 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 9.500 RON | 9.500 RON | 42.545 RON | −33.140 RON | −33.045 RON | 139.362 RON | 0 RON | 139.362 RON | 109.401 RON | 29.961 RON | 1.780 RON | 116.140 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 17.079 RON | −17.079 RON | −17.079 RON | 126.758 RON | 0 RON | 126.758 RON | 92.323 RON | 34.435 RON | 1.780 RON | 116.140 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 124.679 RON | 0 RON | 124.679 RON | 92.323 RON | 32.356 RON | 1.780 RON | 116.140 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 484 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 291,8 K RON | 298,3 K RON | 9,5 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 291,8 K RON | 298,3 K RON | 9,5 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 281,0 K RON | 157,1 K RON | 42,5 K RON | 17,1 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | 6,6 K RON | 135,9 K RON | −33,1 K RON | −17,1 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −144,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,85 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,80 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,21 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,85 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 6,6 K RON | 13,2 K RON | 49,9% |
| 2022 | 12,1 K RON | 154,7 K RON | 7,8% |
| 2023 | 30,0 K RON | 139,4 K RON | 21,5% |
| 2024 | 34,4 K RON | 126,8 K RON | 27,2% |
| 2025 | 32,4 K RON | 124,7 K RON | 26,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 291,8 K RON | 298,3 K RON | 9,5 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 6,6 K RON | 135,9 K RON | −33,1 K RON | −17,1 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 13,2 K RON | 154,7 K RON | 139,4 K RON | 126,8 K RON | 124,7 K RON | ▼ 1,6% |
| Capitaluri proprii | 6,6 K RON | 142,5 K RON | 109,4 K RON | 92,3 K RON | 92,3 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 6,6 K RON | 12,1 K RON | 30,0 K RON | 34,4 K RON | 32,4 K RON | ▼ 6,0% |
| Lichiditate curentă | 1,93 | 12,72 | 4,65 | 3,68 | 3,85 | ▲ 4,7% |
| Marjă netă (%) | 2,27 | 45,57 | -348,84 | – | – | – |
| Scor bonitate | 72 | 95 | 57 | 67 | 75 | ▲ 11,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (3.85), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.