Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SHOP FASCINATIA MODEI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Bascov, Comuna Bascov, Păişeşti, 130 B, 2, 117045, Complex Supercoop
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 162.794 RON | 162.794 RON | 73.536 RON | 87.630 RON | 89.258 RON | 92.382 RON | 0 RON | 92.382 RON | 87.830 RON | 4.552 RON | 0 RON | 19.392 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 285.531 RON | 285.531 RON | 219.821 RON | 62.912 RON | 65.710 RON | 158.352 RON | 0 RON | 158.352 RON | 150.742 RON | 7.610 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 158.352 RON | 0 RON | 158.352 RON | 150.742 RON | 7.610 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 157.352 RON | 0 RON | 157.352 RON | 150.742 RON | 6.610 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 157.352 RON | 0 RON | 157.352 RON | 150.742 RON | 6.610 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 407 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 162,8 K RON | 285,5 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 162,8 K RON | 285,5 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 73,5 K RON | 219,8 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Rezultat net | 87,6 K RON | 62,9 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −93,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 23,81 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 23,81 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 23,81 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 23,81 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 4,6 K RON | 92,4 K RON | 4,9% |
| 2022 | 7,6 K RON | 158,4 K RON | 4,8% |
| 2023 | 7,6 K RON | 158,4 K RON | 4,8% |
| 2024 | 6,6 K RON | 157,4 K RON | 4,2% |
| 2025 | 6,6 K RON | 157,4 K RON | 4,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 162,8 K RON | 285,5 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 87,6 K RON | 62,9 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Total active | 92,4 K RON | 158,4 K RON | 158,4 K RON | 157,4 K RON | 157,4 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 87,8 K RON | 150,7 K RON | 150,7 K RON | 150,7 K RON | 150,7 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 4,6 K RON | 7,6 K RON | 7,6 K RON | 6,6 K RON | 6,6 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 20,29 | 20,81 | 20,81 | 23,81 | 23,81 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 53,83 | 22,03 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 67 | 75 | 75 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (23.81), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.