Publicitate

EDIVAL COM SRL

CUI: 10538130 J32/175/1998 SRL Sibiu, Municipiul Mediaş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 10538130
Cod înmatriculare J32/175/1998
EUID ROONRC.J32/175/1998
Data înmatriculării 1998-03-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 28 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Sibiu, Municipiul Mediaş, ALEXANDRU VLAHUŢĂ, 46, 551044

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Municipiul Mediaş
Stradă: ALEXANDRU VLAHUŢĂ
Număr: 46
Cod poștal: 551044

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 689.238 RON 690.008 RON 689.806 RON −6.699 RON 202 RON 417.231 RON 174.074 RON 243.157 RON 97.772 RON 319.459 RON 149.845 RON 705 RON 0 RON 0 RON 5
2020 470.170 RON 562.574 RON 545.617 RON 11.548 RON 16.957 RON 288.523 RON 131.318 RON 157.205 RON 109.319 RON 189.505 RON 109.425 RON 12.287 RON 0 RON 10.301 RON 5
2021 748.498 RON 750.110 RON 663.364 RON 79.396 RON 86.746 RON 291.813 RON 131.118 RON 160.695 RON 172.951 RON 118.862 RON 38.518 RON 376 RON 0 RON 0 RON 5
2022 810.192 RON 813.179 RON 699.070 RON 106.013 RON 114.109 RON 351.205 RON 99.649 RON 251.556 RON 234.964 RON 116.241 RON 158.284 RON 1.569 RON 0 RON 0 RON 4
2023 906.808 RON 908.451 RON 784.232 RON 115.141 RON 124.219 RON 388.108 RON 71.205 RON 316.903 RON 350.105 RON 38.003 RON 190.452 RON 5.683 RON 0 RON 0 RON 4
2024 1.100.898 RON 1.101.935 RON 994.500 RON 89.511 RON 107.435 RON 482.095 RON 37.718 RON 444.377 RON 439.616 RON 42.479 RON 255.347 RON 6.792 RON 0 RON 0 RON 5
2025 925.293 RON 928.899 RON 821.093 RON 90.603 RON 107.806 RON 526.206 RON 7.658 RON 518.548 RON 307.999 RON 231.758 RON 347.889 RON 4.495 RON 0 RON 13.551 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

GAJZAGO VALERIA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 120 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
925,3 K RON
Rezultat Net 2025
90,6 K RON
Total Active 2025
526,2 K RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 689,2 K RON 470,2 K RON 748,5 K RON 810,2 K RON 906,8 K RON 1,10 M RON 925,3 K RON
Venituri totale 690,0 K RON 562,6 K RON 750,1 K RON 813,2 K RON 908,5 K RON 1,10 M RON 928,9 K RON
Cheltuieli totale 689,8 K RON 545,6 K RON 663,4 K RON 699,1 K RON 784,2 K RON 994,5 K RON 821,1 K RON
Rezultat net −6,7 K RON 11,5 K RON 79,4 K RON 106,0 K RON 115,1 K RON 89,5 K RON 90,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,11 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,24 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,74 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,72 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,27 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate7,7 K RON (1.5%)
Active circulante518,5 K RON (98.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri347,9 K RON
Creanțe4,5 K RON
Numerar166,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,66
Durata stocaj (zile) 137
Rotație creanțe (ori/an) 205,85
Durata încasare (zile) 2

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
11,7%
Marjă netă
9,8%
ROA
17,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 319,5 K RON 417,2 K RON 76,6%
2020 189,5 K RON 288,5 K RON 65,7%
2021 118,9 K RON 291,8 K RON 40,7%
2022 116,2 K RON 351,2 K RON 33,1%
2023 38,0 K RON 388,1 K RON 9,8%
2024 42,5 K RON 482,1 K RON 8,8%
2025 231,8 K RON 526,2 K RON 44,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 689,2 K RON 470,2 K RON 748,5 K RON 810,2 K RON 906,8 K RON 1,10 M RON 925,3 K RON ▼ 16,0%
Rezultat net −6,7 K RON 11,5 K RON 79,4 K RON 106,0 K RON 115,1 K RON 89,5 K RON 90,6 K RON ▲ 1,2%
Total active 417,2 K RON 288,5 K RON 291,8 K RON 351,2 K RON 388,1 K RON 482,1 K RON 526,2 K RON ▲ 9,1%
Capitaluri proprii 97,8 K RON 109,3 K RON 173,0 K RON 235,0 K RON 350,1 K RON 439,6 K RON 308,0 K RON ▼ 29,9%
Datorii totale 319,5 K RON 189,5 K RON 118,9 K RON 116,2 K RON 38,0 K RON 42,5 K RON 231,8 K RON ▲ 445,6%
Lichiditate curentă 0,76 0,83 1,35 2,16 8,34 10,46 2,24 ▼ 78,6%
Marjă netă (%) -0,97 2,46 10,61 13,08 12,70 8,13 9,79 ▲ 20,4%
Scor bonitate 37 63 90 100 100 90 82 ▼ 8,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (90,6 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.24), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,11 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate