Publicitate

DANICOR TRADE S.R.L.

CUI: 48989323 J32/1973/2023 SRL Sibiu, Sat Presaca, Comuna Păuca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48989323
Cod înmatriculare J32/1973/2023
EUID ROONRC.J32/1973/2023
Data înmatriculării 2023-10-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Sibiu, Sat Presaca, Comuna Păuca, 114, 557178

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Sat Presaca, Comuna Păuca
Număr: 114
Cod poștal: 557178

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 0 RON 7.679 RON −7.679 RON −7.679 RON 5.320 RON 0 RON 5.320 RON −7.679 RON 12.999 RON 0 RON 5.259 RON 0 RON 0 RON 1
2024 566.279 RON 566.297 RON 226.488 RON 331.080 RON 339.809 RON 404.416 RON 300.000 RON 104.416 RON 323.401 RON 81.015 RON 1.261 RON 43.460 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

VLAD SILVIU ION
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (33)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
566,3 K RON
Rezultat Net 2024
331,1 K RON
Total Active 2024
404,4 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 0 RON 566,3 K RON
Venituri totale 0 RON 566,3 K RON
Cheltuieli totale 7,7 K RON 226,5 K RON
Rezultat net −7,7 K RON 331,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,13 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,29 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,27 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,74 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,99 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate300,0 K RON (74.2%)
Active circulante104,4 K RON (25.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,3 K RON
Creanțe43,5 K RON
Numerar59,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 449,07
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 13,03
Durata încasare (zile) 28

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
60,0%
Marjă netă
58,5%
ROA
81,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 13,0 K RON 5,3 K RON 244,3%
2024 81,0 K RON 404,4 K RON 20,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 566,3 K RON
Rezultat net −7,7 K RON 331,1 K RON ▲ 4.411,5%
Total active 5,3 K RON 404,4 K RON ▲ 7.501,8%
Capitaluri proprii −7,7 K RON 323,4 K RON ▲ 4.311,5%
Datorii totale 13,0 K RON 81,0 K RON ▲ 523,2%
Lichiditate curentă 0,41 1,29 ▲ 214,9%
Marjă netă (%) 58,47
Scor bonitate 22 85 ▲ 286,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (331,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,13 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate