Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MARCO KRAFT MEDIAS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sibiu, Municipiul Mediaş, EFORIEI, 6, 2C, A, 3, 11, 551094
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.956.937 RON | 1.962.596 RON | 1.635.052 RON | 319.057 RON | 327.544 RON | 453.481 RON | 19.585 RON | 433.896 RON | 415.590 RON | 38.431 RON | 0 RON | 21.086 RON | 0 RON | 540 RON | 18 |
| 2020 | 2.187.093 RON | 2.196.968 RON | 1.954.140 RON | 228.086 RON | 242.828 RON | 518.023 RON | 176.995 RON | 341.028 RON | 478.953 RON | 39.070 RON | 0 RON | 62.909 RON | 0 RON | 0 RON | 18 |
| 2021 | 638.690 RON | 672.888 RON | 778.385 RON | −113.693 RON | −105.497 RON | 173.626 RON | 96.159 RON | 77.467 RON | 166.870 RON | 6.756 RON | 0 RON | 1.149 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 50.395 RON | 276.669 RON | 109.574 RON | 158.809 RON | 167.095 RON | 368.087 RON | 4.379 RON | 363.708 RON | 159.049 RON | 209.038 RON | 0 RON | 344.375 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 61.776 RON | 62.032 RON | 48.821 RON | 11.138 RON | 13.211 RON | 69.537 RON | 49.372 RON | 20.165 RON | −99.388 RON | 168.925 RON | 0 RON | 6.939 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 47.257 RON | 199.449 RON | 78.169 RON | 101.883 RON | 121.280 RON | 165.035 RON | 0 RON | 165.035 RON | 2.495 RON | 162.540 RON | 0 RON | 151.106 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 3.981 RON | 4.169 RON | 5.801 RON | −1.632 RON | −1.632 RON | 3.163 RON | 0 RON | 3.163 RON | 863 RON | 2.300 RON | 0 RON | 2.312 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7820 — Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Top format din 35 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−1.632 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,96 M RON | 2,19 M RON | 638,7 K RON | 50,4 K RON | 61,8 K RON | 47,3 K RON | 4,0 K RON |
| Venituri totale | 1,96 M RON | 2,20 M RON | 672,9 K RON | 276,7 K RON | 62,0 K RON | 199,4 K RON | 4,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,64 M RON | 1,95 M RON | 778,4 K RON | 109,6 K RON | 48,8 K RON | 78,2 K RON | 5,8 K RON |
| Rezultat net | 319,1 K RON | 228,1 K RON | −113,7 K RON | 158,8 K RON | 11,1 K RON | 101,9 K RON | −1,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −824,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,38 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,38 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,37 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,38 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,72 |
| Durata încasare (zile) | 212 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 38,4 K RON | 453,5 K RON | 8,5% |
| 2020 | 39,1 K RON | 518,0 K RON | 7,5% |
| 2021 | 6,8 K RON | 173,6 K RON | 3,9% |
| 2022 | 209,0 K RON | 368,1 K RON | 56,8% |
| 2023 | 168,9 K RON | 69,5 K RON | 242,9% |
| 2024 | 162,5 K RON | 165,0 K RON | 98,5% |
| 2025 | 2,3 K RON | 3,2 K RON | 72,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,96 M RON | 2,19 M RON | 638,7 K RON | 50,4 K RON | 61,8 K RON | 47,3 K RON | 4,0 K RON | ▼ 91,6% |
| Rezultat net | 319,1 K RON | 228,1 K RON | −113,7 K RON | 158,8 K RON | 11,1 K RON | 101,9 K RON | −1,6 K RON | ▼ 101,6% |
| Total active | 453,5 K RON | 518,0 K RON | 173,6 K RON | 368,1 K RON | 69,5 K RON | 165,0 K RON | 3,2 K RON | ▼ 98,1% |
| Capitaluri proprii | 415,6 K RON | 479,0 K RON | 166,9 K RON | 159,0 K RON | −99,4 K RON | 2,5 K RON | 863 RON | ▼ 65,4% |
| Datorii totale | 38,4 K RON | 39,1 K RON | 6,8 K RON | 209,0 K RON | 168,9 K RON | 162,5 K RON | 2,3 K RON | ▼ 98,6% |
| Lichiditate curentă | 11,29 | 8,73 | 11,47 | 1,74 | 0,12 | 1,02 | 1,38 | ▲ 35,4% |
| Marjă netă (%) | 16,30 | 10,43 | -17,80 | 315,13 | 18,03 | 215,59 | -40,99 | ▼ 119,0% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 64 | 77 | 42 | 68 | 44 | ▼ 35,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Scor de bonitate scăzut (44/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.