Publicitate

Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

BRINGINGWEB S.R.L.

CUI: 38956744 J32/304/2018 SRL Sibiu, Municipiul Sibiu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38956744
Cod înmatriculare J32/304/2018
EUID ROONRC.J32/304/2018
Data înmatriculării 2018-03-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Sibiu, Municipiul Sibiu, SEMAFORULUI, 19, D, 8, 155, 550315

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Municipiul Sibiu
Stradă: SEMAFORULUI
Număr: 19
Scară: D
Etaj: 8
Apartament: 155
Cod poștal: 550315

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 24.192 RON 24.893 RON 8.617 RON 15.548 RON 16.276 RON 19.262 RON 0 RON 19.262 RON 18.203 RON 1.059 RON 0 RON 956 RON 0 RON 0 RON 0
2020 10.953 RON 10.970 RON 7.762 RON 2.894 RON 3.208 RON 4.056 RON 0 RON 4.056 RON 3.134 RON 922 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 390.433 RON 390.470 RON 43.159 RON 343.376 RON 347.311 RON 356.936 RON 30.623 RON 326.313 RON 343.617 RON 13.319 RON 0 RON 166.000 RON 0 RON 0 RON 2
2022 640.610 RON 641.701 RON 143.425 RON 492.478 RON 498.276 RON 538.600 RON 37.977 RON 500.623 RON 492.718 RON 45.882 RON 0 RON 344.411 RON 0 RON 0 RON 2
2023 882.904 RON 883.589 RON 294.813 RON 581.497 RON 588.776 RON 591.210 RON 32.630 RON 558.580 RON 581.737 RON 9.473 RON 0 RON 523.524 RON 0 RON 0 RON 3
2024 683.159 RON 683.193 RON 118.101 RON 545.008 RON 565.092 RON 559.328 RON 15.727 RON 543.601 RON 545.248 RON 14.080 RON 0 RON 503.657 RON 0 RON 0 RON 2
2025 773.282 RON 773.468 RON 125.242 RON 625.490 RON 648.226 RON 663.686 RON 41.095 RON 622.591 RON 625.730 RON 37.956 RON 0 RON 462.712 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

SOLOMON PAUL MIHAI
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului
MELEANCĂ RAREŞ PAUL
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 254 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
773,3 K RON
Rezultat Net 2025
625,5 K RON
Total Active 2025
663,7 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 24,2 K RON 11,0 K RON 390,4 K RON 640,6 K RON 882,9 K RON 683,2 K RON 773,3 K RON
Venituri totale 24,9 K RON 11,0 K RON 390,5 K RON 641,7 K RON 883,6 K RON 683,2 K RON 773,5 K RON
Cheltuieli totale 8,6 K RON 7,8 K RON 43,2 K RON 143,4 K RON 294,8 K RON 118,1 K RON 125,2 K RON
Rezultat net 15,5 K RON 2,9 K RON 343,4 K RON 492,5 K RON 581,5 K RON 545,0 K RON 625,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,07 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 16,40 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 16,40 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 4,21 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 17,49 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate41,1 K RON (6.2%)
Active circulante622,6 K RON (93.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe462,7 K RON
Numerar159,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 1,67
Durata încasare (zile) 218

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
83,8%
Marjă netă
80,9%
ROA
94,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,1 K RON 19,3 K RON 5,5%
2020 922 RON 4,1 K RON 22,7%
2021 13,3 K RON 356,9 K RON 3,7%
2022 45,9 K RON 538,6 K RON 8,5%
2023 9,5 K RON 591,2 K RON 1,6%
2024 14,1 K RON 559,3 K RON 2,5%
2025 38,0 K RON 663,7 K RON 5,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 24,2 K RON 11,0 K RON 390,4 K RON 640,6 K RON 882,9 K RON 683,2 K RON 773,3 K RON ▲ 13,2%
Rezultat net 15,5 K RON 2,9 K RON 343,4 K RON 492,5 K RON 581,5 K RON 545,0 K RON 625,5 K RON ▲ 14,8%
Total active 19,3 K RON 4,1 K RON 356,9 K RON 538,6 K RON 591,2 K RON 559,3 K RON 663,7 K RON ▲ 18,7%
Capitaluri proprii 18,2 K RON 3,1 K RON 343,6 K RON 492,7 K RON 581,7 K RON 545,2 K RON 625,7 K RON ▲ 14,8%
Datorii totale 1,1 K RON 922 RON 13,3 K RON 45,9 K RON 9,5 K RON 14,1 K RON 38,0 K RON ▲ 169,6%
Lichiditate curentă 18,19 4,40 24,50 10,91 58,97 38,61 16,40 ▼ 57,5%
Marjă netă (%) 64,27 26,42 87,95 76,88 65,86 79,78 80,89 ▲ 1,4%
Scor bonitate 87 80 100 95 100 80 95 ▲ 18,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (625,5 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (16.4), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,07 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate