Publicitate

STUDIO FOTO VIDEO MĂDĂLIN S.R.L.

CUI: 40140941 J3/2327/2018 SRL Argeş, Sat Văleni-Podgoria, Comuna Călineşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40140941
Cod înmatriculare J3/2327/2018
EUID ROONRC.J3/2327/2018
Data înmatriculării 2018-11-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani

Adresă

România, Argeş, Sat Văleni-Podgoria, Comuna Călineşti, 209, 117207, Camera 1

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Văleni-Podgoria, Comuna Călineşti
Număr: 209
Cod poștal: 117207
Completare adresă: Camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 46.800 RON 46.800 RON 15.749 RON 29.647 RON 31.051 RON 30.045 RON 0 RON 30.045 RON 29.847 RON 198 RON 0 RON 25.206 RON 0 RON 0 RON 0
2020 21.200 RON 21.200 RON 8.704 RON 11.860 RON 12.496 RON 41.764 RON 2.915 RON 38.849 RON 41.707 RON 57 RON 0 RON 30.206 RON 0 RON 0 RON 0
2021 27.650 RON 27.650 RON 10.315 RON 16.505 RON 17.335 RON 58.249 RON 1.747 RON 56.502 RON 58.211 RON 38 RON 0 RON 54.205 RON 0 RON 0 RON 0
2022 39.000 RON 39.000 RON 13.680 RON 24.150 RON 25.320 RON 82.646 RON 774 RON 81.872 RON 82.361 RON 285 RON 0 RON 73.296 RON 0 RON 0 RON 0
2023 26.300 RON 26.300 RON 19.304 RON 5.877 RON 6.996 RON 88.682 RON 0 RON 88.682 RON 88.238 RON 444 RON 0 RON 87.051 RON 0 RON 0 RON 0
2024 29.200 RON 29.200 RON 28.089 RON 933 RON 1.111 RON 89.172 RON 0 RON 89.172 RON 89.172 RON 0 RON 0 RON 88.654 RON 0 RON 0 RON 0
2025 4.000 RON 4.000 RON 15.779 RON −11.779 RON −11.779 RON 82.207 RON 0 RON 82.207 RON 77.392 RON 4.815 RON 0 RON 81.362 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

PĂUN ION
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului
PĂUN IONUŢ-MĂDĂLIN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 207 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−11.779 RON)
Cifra de Afaceri 2025
4,0 K RON
Rezultat Net 2025
−11,8 K RON
Total Active 2025
82,2 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 46,8 K RON 21,2 K RON 27,7 K RON 39,0 K RON 26,3 K RON 29,2 K RON 4,0 K RON
Venituri totale 46,8 K RON 21,2 K RON 27,7 K RON 39,0 K RON 26,3 K RON 29,2 K RON 4,0 K RON
Cheltuieli totale 15,7 K RON 8,7 K RON 10,3 K RON 13,7 K RON 19,3 K RON 28,1 K RON 15,8 K RON
Rezultat net 29,6 K RON 11,9 K RON 16,5 K RON 24,2 K RON 5,9 K RON 933 RON −11,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 11,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 17,07 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 17,07 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,18 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 17,07 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante82,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe81,4 K RON
Numerar845 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,05
Durata încasare (zile) 7.424

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-294,5%
Marjă netă
-294,5%
ROA
-14,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 198 RON 30,0 K RON 0,7%
2020 57 RON 41,8 K RON 0,1%
2021 38 RON 58,2 K RON 0,1%
2022 285 RON 82,6 K RON 0,3%
2023 444 RON 88,7 K RON 0,5%
2024 0 RON 89,2 K RON 0,0%
2025 4,8 K RON 82,2 K RON 5,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 46,8 K RON 21,2 K RON 27,7 K RON 39,0 K RON 26,3 K RON 29,2 K RON 4,0 K RON ▼ 86,3%
Rezultat net 29,6 K RON 11,9 K RON 16,5 K RON 24,2 K RON 5,9 K RON 933 RON −11,8 K RON ▼ 1.362,5%
Total active 30,0 K RON 41,8 K RON 58,2 K RON 82,6 K RON 88,7 K RON 89,2 K RON 82,2 K RON ▼ 7,8%
Capitaluri proprii 29,8 K RON 41,7 K RON 58,2 K RON 82,4 K RON 88,2 K RON 89,2 K RON 77,4 K RON ▼ 13,2%
Datorii totale 198 RON 57 RON 38 RON 285 RON 444 RON 0 RON 4,8 K RON
Lichiditate curentă 151,74 681,56 1.486,89 287,27 199,73 17,07
Marjă netă (%) 63,35 55,94 59,69 61,92 22,35 3,20 -294,48 ▼ 9.302,5%
Scor bonitate 87 87 100 95 80 57 57 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (17.07), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 11,5 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate