ANDALES TRUCKS IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, EXERCIŢIU, 26, PS8, C, 1, 3, CARTIER MĂRĂŞEŞTI
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 115.109 RON | 118.599 RON | 89.746 RON | 27.668 RON | 28.853 RON | 43.324 RON | 0 RON | 43.324 RON | 27.908 RON | 15.486 RON | 0 RON | 38.090 RON | 0 RON | 70 RON | 1 |
| 2020 | 128.464 RON | 128.754 RON | 57.878 RON | 69.668 RON | 70.876 RON | 116.771 RON | 32.487 RON | 84.284 RON | 69.908 RON | 46.979 RON | 0 RON | 72.316 RON | 0 RON | 116 RON | 1 |
| 2021 | 190.441 RON | 219.781 RON | 128.633 RON | 89.214 RON | 91.148 RON | 102.162 RON | 1.574 RON | 100.588 RON | 92.454 RON | 9.708 RON | 0 RON | 73.185 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 181.765 RON | 181.765 RON | 95.016 RON | 84.967 RON | 86.749 RON | 95.263 RON | 5.630 RON | 89.633 RON | 85.207 RON | 10.056 RON | 0 RON | 66.376 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 275.348 RON | 275.348 RON | 102.488 RON | 170.520 RON | 172.860 RON | 214.736 RON | 4.040 RON | 210.696 RON | 197.743 RON | 16.993 RON | 3.130 RON | 163.472 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 232.012 RON | 232.482 RON | 114.936 RON | 115.268 RON | 117.546 RON | 137.194 RON | 4.656 RON | 132.538 RON | 115.508 RON | 21.686 RON | 3.130 RON | 92.203 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 232.690 RON | 232.690 RON | 138.993 RON | 91.417 RON | 93.697 RON | 111.109 RON | 4.711 RON | 106.398 RON | 91.657 RON | 19.536 RON | 0 RON | 75.261 RON | 0 RON | 84 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 235 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 115,1 K RON | 128,5 K RON | 190,4 K RON | 181,8 K RON | 275,3 K RON | 232,0 K RON | 232,7 K RON |
| Venituri totale | 118,6 K RON | 128,8 K RON | 219,8 K RON | 181,8 K RON | 275,3 K RON | 232,5 K RON | 232,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 89,7 K RON | 57,9 K RON | 128,6 K RON | 95,0 K RON | 102,5 K RON | 114,9 K RON | 139,0 K RON |
| Rezultat net | 27,7 K RON | 69,7 K RON | 89,2 K RON | 85,0 K RON | 170,5 K RON | 115,3 K RON | 91,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 285,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,45 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,45 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,59 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,69 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,09 |
| Durata încasare (zile) | 118 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 15,5 K RON | 43,3 K RON | 35,7% |
| 2020 | 47,0 K RON | 116,8 K RON | 40,2% |
| 2021 | 9,7 K RON | 102,2 K RON | 9,5% |
| 2022 | 10,1 K RON | 95,3 K RON | 10,6% |
| 2023 | 17,0 K RON | 214,7 K RON | 7,9% |
| 2024 | 21,7 K RON | 137,2 K RON | 15,8% |
| 2025 | 19,5 K RON | 111,1 K RON | 17,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 115,1 K RON | 128,5 K RON | 190,4 K RON | 181,8 K RON | 275,3 K RON | 232,0 K RON | 232,7 K RON | ▲ 0,3% |
| Rezultat net | 27,7 K RON | 69,7 K RON | 89,2 K RON | 85,0 K RON | 170,5 K RON | 115,3 K RON | 91,4 K RON | ▼ 20,7% |
| Total active | 43,3 K RON | 116,8 K RON | 102,2 K RON | 95,3 K RON | 214,7 K RON | 137,2 K RON | 111,1 K RON | ▼ 19,0% |
| Capitaluri proprii | 27,9 K RON | 69,9 K RON | 92,5 K RON | 85,2 K RON | 197,7 K RON | 115,5 K RON | 91,7 K RON | ▼ 20,6% |
| Datorii totale | 15,5 K RON | 47,0 K RON | 9,7 K RON | 10,1 K RON | 17,0 K RON | 21,7 K RON | 19,5 K RON | ▼ 9,9% |
| Lichiditate curentă | 2,80 | 1,79 | 10,36 | 8,91 | 12,40 | 6,11 | 5,45 | ▼ 10,9% |
| Marjă netă (%) | 24,04 | 54,23 | 46,85 | 46,75 | 61,93 | 49,68 | 39,29 | ▼ 20,9% |
| Scor bonitate | 87 | 90 | 100 | 80 | 100 | 80 | 80 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (91,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.45), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 285,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.