EVERLINE IMOBILIARE SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, BASCOVULUI, 19, 110124, Camera 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 900 RON | 900 RON | 1.360 RON | −460 RON | −460 RON | 1.740 RON | 385 RON | 1.355 RON | −260 RON | 2.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 8.887 RON | 8.887 RON | 2.511 RON | 6.376 RON | 6.376 RON | 8.116 RON | 0 RON | 8.116 RON | 6.116 RON | 2.000 RON | 0 RON | 400 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 7.300 RON | 7.300 RON | 2.753 RON | 4.547 RON | 4.547 RON | 13.378 RON | 0 RON | 13.378 RON | 10.664 RON | 2.714 RON | 0 RON | 400 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 1.426.063 RON | 1.426.064 RON | 1.192.442 RON | 222.762 RON | 233.622 RON | 256.847 RON | 11.277 RON | 245.570 RON | 233.425 RON | 23.422 RON | 28.146 RON | 28.253 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 1.537.275 RON | 1.537.965 RON | 1.290.918 RON | 207.700 RON | 247.047 RON | 698.223 RON | 440.499 RON | 257.724 RON | 564.846 RON | 133.377 RON | 47.819 RON | 67.004 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 1.332.123 RON | 1.338.479 RON | 1.419.005 RON | −80.526 RON | −80.526 RON | 664.690 RON | 320.208 RON | 344.482 RON | 484.320 RON | 180.370 RON | 135.097 RON | 60.831 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7420 Activități fotografice
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5610 — Restaurante
Top format din 350 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−80.526 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 900 RON | 8,9 K RON | 7,3 K RON | 1,43 M RON | 1,54 M RON | 1,33 M RON |
| Venituri totale | 900 RON | 8,9 K RON | 7,3 K RON | 1,43 M RON | 1,54 M RON | 1,34 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,4 K RON | 2,5 K RON | 2,8 K RON | 1,19 M RON | 1,29 M RON | 1,42 M RON |
| Rezultat net | −460 RON | 6,4 K RON | 4,5 K RON | 222,8 K RON | 207,7 K RON | −80,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,98 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,91 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,16 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,82 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,69 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 9,86 |
| Durata stocaj (zile) | 37 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 21,90 |
| Durata încasare (zile) | 17 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 2,0 K RON | 1,7 K RON | 114,9% |
| 2021 | 2,0 K RON | 8,1 K RON | 24,6% |
| 2022 | 2,7 K RON | 13,4 K RON | 20,3% |
| 2023 | 23,4 K RON | 256,8 K RON | 9,1% |
| 2024 | 133,4 K RON | 698,2 K RON | 19,1% |
| 2025 | 180,4 K RON | 664,7 K RON | 27,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 900 RON | 8,9 K RON | 7,3 K RON | 1,43 M RON | 1,54 M RON | 1,33 M RON | ▼ 13,3% |
| Rezultat net | −460 RON | 6,4 K RON | 4,5 K RON | 222,8 K RON | 207,7 K RON | −80,5 K RON | ▼ 138,8% |
| Total active | 1,7 K RON | 8,1 K RON | 13,4 K RON | 256,8 K RON | 698,2 K RON | 664,7 K RON | ▼ 4,8% |
| Capitaluri proprii | −260 RON | 6,1 K RON | 10,7 K RON | 233,4 K RON | 564,8 K RON | 484,3 K RON | ▼ 14,3% |
| Datorii totale | 2,0 K RON | 2,0 K RON | 2,7 K RON | 23,4 K RON | 133,4 K RON | 180,4 K RON | ▲ 35,2% |
| Lichiditate curentă | 0,68 | 4,06 | 4,93 | 10,48 | 1,93 | 1,91 | ▼ 1,2% |
| Marjă netă (%) | -51,11 | 71,75 | 62,29 | 15,62 | 13,51 | -6,04 | ▼ 144,7% |
| Scor bonitate | 24 | 100 | 87 | 100 | 82 | 52 | ▼ 36,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Scorul de bonitate de 52/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,98 M RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.