CLINIDENT SIB S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sibiu, Municipiul Sibiu, MIRĂSLĂU, 33, B, 21, 550357
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 53.950 RON | 57.557 RON | 64.723 RON | −7.706 RON | −7.166 RON | 164.219 RON | 101.874 RON | 62.345 RON | −7.506 RON | 15.333 RON | 0 RON | 40.000 RON | 156.392 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 110.740 RON | 134.480 RON | 136.452 RON | −3.080 RON | −1.972 RON | 151.988 RON | 145.775 RON | 6.213 RON | −10.586 RON | 22.017 RON | 0 RON | 0 RON | 140.557 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 129.757 RON | 147.125 RON | 136.149 RON | 9.678 RON | 10.976 RON | 141.316 RON | 134.602 RON | 6.714 RON | −908 RON | 19.034 RON | 0 RON | 1.919 RON | 123.190 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 121.754 RON | 138.924 RON | 133.363 RON | 4.342 RON | 5.561 RON | 129.064 RON | 116.062 RON | 13.002 RON | 3.433 RON | 19.609 RON | 0 RON | 0 RON | 106.022 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 279.592 RON | 295.480 RON | 247.866 RON | 44.818 RON | 47.614 RON | 139.245 RON | 103.208 RON | 36.037 RON | 48.252 RON | 852 RON | 0 RON | 14.618 RON | 90.141 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 354.472 RON | 371.202 RON | 324.808 RON | 35.911 RON | 46.394 RON | 171.927 RON | 128.485 RON | 43.442 RON | 51.553 RON | 45.460 RON | 2.012 RON | −199 RON | 74.914 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 352.150 RON | 368.751 RON | 333.738 RON | 24.620 RON | 35.013 RON | 126.220 RON | 107.502 RON | 18.718 RON | 49.506 RON | 17.027 RON | 4.854 RON | 181 RON | 59.687 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8623 — Activități de asistență stomatologică
Top format din 236 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 54,0 K RON | 110,7 K RON | 129,8 K RON | 121,8 K RON | 279,6 K RON | 354,5 K RON | 352,2 K RON |
| Venituri totale | 57,6 K RON | 134,5 K RON | 147,1 K RON | 138,9 K RON | 295,5 K RON | 371,2 K RON | 368,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 64,7 K RON | 136,5 K RON | 136,1 K RON | 133,4 K RON | 247,9 K RON | 324,8 K RON | 333,7 K RON |
| Rezultat net | −7,7 K RON | −3,1 K RON | 9,7 K RON | 4,3 K RON | 44,8 K RON | 35,9 K RON | 24,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 419,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,10 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,81 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,80 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,41 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 72,55 |
| Durata stocaj (zile) | 5 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1.945,58 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 15,3 K RON | 164,2 K RON | 9,3% |
| 2020 | 22,0 K RON | 152,0 K RON | 14,5% |
| 2021 | 19,0 K RON | 141,3 K RON | 13,5% |
| 2022 | 19,6 K RON | 129,1 K RON | 15,2% |
| 2023 | 852 RON | 139,2 K RON | 0,6% |
| 2024 | 45,5 K RON | 171,9 K RON | 26,4% |
| 2025 | 17,0 K RON | 126,2 K RON | 13,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 54,0 K RON | 110,7 K RON | 129,8 K RON | 121,8 K RON | 279,6 K RON | 354,5 K RON | 352,2 K RON | ▼ 0,7% |
| Rezultat net | −7,7 K RON | −3,1 K RON | 9,7 K RON | 4,3 K RON | 44,8 K RON | 35,9 K RON | 24,6 K RON | ▼ 31,4% |
| Total active | 164,2 K RON | 152,0 K RON | 141,3 K RON | 129,1 K RON | 139,2 K RON | 171,9 K RON | 126,2 K RON | ▼ 26,6% |
| Capitaluri proprii | −7,5 K RON | −10,6 K RON | −908 RON | 3,4 K RON | 48,3 K RON | 51,6 K RON | 49,5 K RON | ▼ 4,0% |
| Datorii totale | 15,3 K RON | 22,0 K RON | 19,0 K RON | 19,6 K RON | 852 RON | 45,5 K RON | 17,0 K RON | ▼ 62,5% |
| Lichiditate curentă | 4,07 | 0,28 | 0,35 | 0,66 | 42,30 | 0,96 | 1,10 | ▲ 15,0% |
| Marjă netă (%) | -14,28 | -2,78 | 7,46 | 3,57 | 16,03 | 10,13 | 6,99 | ▼ 31,0% |
| Scor bonitate | 41 | 27 | 50 | 43 | 95 | 60 | 67 | ▲ 11,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (24,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 419,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.