Publicitate

CO&MA SPEEDTRANS SRL

CUI: 38344109 J3/2462/2017 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38344109
Cod înmatriculare J3/2462/2017
EUID ROONRC.J3/2462/2017
Data înmatriculării 2017-10-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, ZIMBRULUI, 2, 57, B, 2, 9

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: ZIMBRULUI
Număr: 2
Bloc: 57
Scară: B
Etaj: 2
Apartament: 9

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 107.209 RON 107.298 RON 93.128 RON 13.194 RON 14.170 RON 48.598 RON 0 RON 48.598 RON 39.938 RON 8.660 RON 0 RON −3 RON 0 RON 0 RON 1
2024 119.204 RON 119.259 RON 104.803 RON 13.287 RON 14.456 RON 20.189 RON 0 RON 20.189 RON 240 RON 19.949 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 128.446 RON 128.476 RON 116.471 RON 10.747 RON 12.005 RON 33.817 RON 0 RON 33.817 RON 10.987 RON 22.830 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

DUMITRU ŞTEFAN-COSMIN
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 144 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
128,4 K RON
Rezultat Net 2025
10,7 K RON
Total Active 2025
33,8 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 107,2 K RON 119,2 K RON 128,4 K RON
Venituri totale 107,3 K RON 119,3 K RON 128,5 K RON
Cheltuieli totale 93,1 K RON 104,8 K RON 116,5 K RON
Rezultat net 13,2 K RON 13,3 K RON 10,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 139,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,48 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,48 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,48 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,48 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante33,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar33,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,4%
Marjă netă
8,4%
ROA
31,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 8,7 K RON 48,6 K RON 17,8%
2024 19,9 K RON 20,2 K RON 98,8%
2025 22,8 K RON 33,8 K RON 67,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 107,2 K RON 119,2 K RON 128,4 K RON ▲ 7,8%
Rezultat net 13,2 K RON 13,3 K RON 10,7 K RON ▼ 19,1%
Total active 48,6 K RON 20,2 K RON 33,8 K RON ▲ 67,5%
Capitaluri proprii 39,9 K RON 240 RON 11,0 K RON ▲ 4.477,9%
Datorii totale 8,7 K RON 19,9 K RON 22,8 K RON ▲ 14,4%
Lichiditate curentă 5,61 1,01 1,48 ▲ 46,4%
Marjă netă (%) 12,31 11,15 8,37 ▼ 24,9%
Scor bonitate 87 68 75 ▲ 10,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,7 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 139,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate