Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LIZZY STUDIO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sibiu, Municipiul Sibiu, VOPSITORILOR, 21, 5, 550190
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 20.585 RON | 20.608 RON | 6.378 RON | 13.612 RON | 14.230 RON | 17.274 RON | 0 RON | 17.274 RON | 16.024 RON | 861 RON | 3.012 RON | 1.030 RON | 389 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 1.849 RON | 1.893 RON | 4.330 RON | −2.486 RON | −2.437 RON | 14.340 RON | 0 RON | 14.340 RON | 13.537 RON | 414 RON | 3.332 RON | 1.074 RON | 389 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 1.500 RON | 2.802 RON | 4.120 RON | −1.363 RON | −1.318 RON | 13.427 RON | 0 RON | 13.427 RON | 12.174 RON | 864 RON | 3.085 RON | 936 RON | 389 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 5.983 RON | 12.769 RON | 10.286 RON | 2.284 RON | 2.483 RON | 15.097 RON | 0 RON | 15.097 RON | 14.458 RON | 639 RON | 0 RON | 49 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 28.287 RON | 28.321 RON | 15.441 RON | 10.921 RON | 12.880 RON | 27.411 RON | 3.412 RON | 23.999 RON | 25.379 RON | 2.032 RON | 0 RON | 7.506 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 29.595 RON | 30.201 RON | 10.976 RON | 16.009 RON | 19.225 RON | 41.809 RON | 262 RON | 41.547 RON | 41.389 RON | 905 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 485 RON | 0 |
| 2025 | 12.500 RON | 12.500 RON | 5.832 RON | 5.530 RON | 6.668 RON | 24.893 RON | 0 RON | 24.893 RON | 24.696 RON | 554 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 357 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 5590 Alte servicii de cazare
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7420 Activități fotografice
Lideri din domeniu
Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 405 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,6 K RON | 1,8 K RON | 1,5 K RON | 6,0 K RON | 28,3 K RON | 29,6 K RON | 12,5 K RON |
| Venituri totale | 20,6 K RON | 1,9 K RON | 2,8 K RON | 12,8 K RON | 28,3 K RON | 30,2 K RON | 12,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,4 K RON | 4,3 K RON | 4,1 K RON | 10,3 K RON | 15,4 K RON | 11,0 K RON | 5,8 K RON |
| Rezultat net | 13,6 K RON | −2,5 K RON | −1,4 K RON | 2,3 K RON | 10,9 K RON | 16,0 K RON | 5,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 22,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 44,93 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 44,93 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 44,93 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 44,93 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 861 RON | 17,3 K RON | 5,0% |
| 2020 | 414 RON | 14,3 K RON | 2,9% |
| 2021 | 864 RON | 13,4 K RON | 6,4% |
| 2022 | 639 RON | 15,1 K RON | 4,2% |
| 2023 | 2,0 K RON | 27,4 K RON | 7,4% |
| 2024 | 905 RON | 41,8 K RON | 2,2% |
| 2025 | 554 RON | 24,9 K RON | 2,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 20,6 K RON | 1,8 K RON | 1,5 K RON | 6,0 K RON | 28,3 K RON | 29,6 K RON | 12,5 K RON | ▼ 57,8% |
| Rezultat net | 13,6 K RON | −2,5 K RON | −1,4 K RON | 2,3 K RON | 10,9 K RON | 16,0 K RON | 5,5 K RON | ▼ 65,5% |
| Total active | 17,3 K RON | 14,3 K RON | 13,4 K RON | 15,1 K RON | 27,4 K RON | 41,8 K RON | 24,9 K RON | ▼ 40,5% |
| Capitaluri proprii | 16,0 K RON | 13,5 K RON | 12,2 K RON | 14,5 K RON | 25,4 K RON | 41,4 K RON | 24,7 K RON | ▼ 40,3% |
| Datorii totale | 861 RON | 414 RON | 864 RON | 639 RON | 2,0 K RON | 905 RON | 554 RON | ▼ 38,8% |
| Lichiditate curentă | 20,06 | 34,64 | 15,54 | 23,63 | 11,81 | 45,91 | 44,93 | ▼ 2,1% |
| Marjă netă (%) | 66,13 | -134,45 | -90,87 | 38,17 | 38,61 | 54,09 | 44,24 | ▼ 18,2% |
| Scor bonitate | 87 | 64 | 64 | 100 | 95 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (44.93), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 22,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.