Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FIXED GEAR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sibiu, Municipiul Sibiu, ŞTRANDULUI, 29, A, 2, 6, 550068
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 43.164 RON | 43.164 RON | 6.452 RON | 35.444 RON | 36.712 RON | 36.468 RON | 0 RON | 36.468 RON | 35.644 RON | 824 RON | 0 RON | 12.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 49.437 RON | 49.437 RON | 9.600 RON | 38.766 RON | 39.837 RON | 40.072 RON | 0 RON | 40.072 RON | 39.006 RON | 1.066 RON | 0 RON | 8.800 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 80.402 RON | 80.402 RON | 27.975 RON | 43.331 RON | 52.427 RON | 81.047 RON | 38.856 RON | 42.191 RON | 73.537 RON | 7.510 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 24.100 RON | 24.100 RON | 36.427 RON | −12.327 RON | −12.327 RON | 48.441 RON | 21.061 RON | 27.380 RON | 48.166 RON | 571 RON | 0 RON | 161 RON | 0 RON | 296 RON | 0 |
| 2025 | 49.381 RON | 49.381 RON | 38.524 RON | 9.866 RON | 10.857 RON | 34.963 RON | 5.854 RON | 29.109 RON | 31.232 RON | 3.802 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 71 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Top format din 83 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 43,2 K RON | 49,4 K RON | 80,4 K RON | 24,1 K RON | 49,4 K RON |
| Venituri totale | 43,2 K RON | 49,4 K RON | 80,4 K RON | 24,1 K RON | 49,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,5 K RON | 9,6 K RON | 28,0 K RON | 36,4 K RON | 38,5 K RON |
| Rezultat net | 35,4 K RON | 38,8 K RON | 43,3 K RON | −12,3 K RON | 9,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 45,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,66 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,66 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 7,66 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,20 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 824 RON | 36,5 K RON | 2,3% |
| 2022 | 1,1 K RON | 40,1 K RON | 2,7% |
| 2023 | 7,5 K RON | 81,0 K RON | 9,3% |
| 2024 | 571 RON | 48,4 K RON | 1,2% |
| 2025 | 3,8 K RON | 35,0 K RON | 10,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 43,2 K RON | 49,4 K RON | 80,4 K RON | 24,1 K RON | 49,4 K RON | ▲ 104,9% |
| Rezultat net | 35,4 K RON | 38,8 K RON | 43,3 K RON | −12,3 K RON | 9,9 K RON | ▲ 180,0% |
| Total active | 36,5 K RON | 40,1 K RON | 81,0 K RON | 48,4 K RON | 35,0 K RON | ▼ 27,8% |
| Capitaluri proprii | 35,6 K RON | 39,0 K RON | 73,5 K RON | 48,2 K RON | 31,2 K RON | ▼ 35,2% |
| Datorii totale | 824 RON | 1,1 K RON | 7,5 K RON | 571 RON | 3,8 K RON | ▲ 565,8% |
| Lichiditate curentă | 44,26 | 37,59 | 5,62 | 47,95 | 7,66 | ▼ 84,0% |
| Marjă netă (%) | 82,11 | 78,41 | 53,89 | -51,15 | 19,98 | ▲ 139,1% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 64 | 95 | ▲ 48,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.