Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MAGIC PREST CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sibiu, Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Liviu Ciulei, 5, A, 1, 6, 555300
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 116.750 RON | 116.750 RON | 41.349 RON | 71.898 RON | 75.401 RON | 140.230 RON | 50.954 RON | 89.276 RON | 135.934 RON | 4.351 RON | 90 RON | 2.800 RON | 0 RON | 55 RON | 0 |
| 2020 | 67.690 RON | 67.690 RON | 26.775 RON | 38.883 RON | 40.915 RON | 177.142 RON | 37.440 RON | 139.702 RON | 174.817 RON | 2.325 RON | 0 RON | 2.800 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 91.730 RON | 91.730 RON | 37.988 RON | 51.320 RON | 53.742 RON | 226.018 RON | 24.219 RON | 201.799 RON | 226.137 RON | 1.297 RON | 0 RON | 2.800 RON | 0 RON | 1.416 RON | 1 |
| 2022 | 122.550 RON | 122.550 RON | 62.122 RON | 58.395 RON | 60.428 RON | 76.508 RON | 11.583 RON | 64.925 RON | 58.635 RON | 17.965 RON | 0 RON | 8.034 RON | 0 RON | 92 RON | 1 |
| 2023 | 115.950 RON | 115.950 RON | 101.642 RON | 13.287 RON | 14.308 RON | 45.257 RON | 2.849 RON | 42.408 RON | 34.283 RON | 10.974 RON | 0 RON | 1.300 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 164.550 RON | 199.550 RON | 103.597 RON | 93.997 RON | 95.953 RON | 136.855 RON | 91.659 RON | 45.196 RON | 108.823 RON | 28.974 RON | 0 RON | 12.910 RON | 0 RON | 942 RON | 1 |
| 2025 | 169.250 RON | 169.250 RON | 113.777 RON | 53.949 RON | 55.473 RON | 98.673 RON | 64.594 RON | 34.079 RON | 71.660 RON | 27.203 RON | 0 RON | 31.700 RON | 0 RON | 190 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 342 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 116,8 K RON | 67,7 K RON | 91,7 K RON | 122,6 K RON | 116,0 K RON | 164,6 K RON | 169,3 K RON |
| Venituri totale | 116,8 K RON | 67,7 K RON | 91,7 K RON | 122,6 K RON | 116,0 K RON | 199,6 K RON | 169,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 41,3 K RON | 26,8 K RON | 38,0 K RON | 62,1 K RON | 101,6 K RON | 103,6 K RON | 113,8 K RON |
| Rezultat net | 71,9 K RON | 38,9 K RON | 51,3 K RON | 58,4 K RON | 13,3 K RON | 94,0 K RON | 53,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 174,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,25 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,63 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,34 |
| Durata încasare (zile) | 68 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,4 K RON | 140,2 K RON | 3,1% |
| 2020 | 2,3 K RON | 177,1 K RON | 1,3% |
| 2021 | 1,3 K RON | 226,0 K RON | 0,6% |
| 2022 | 18,0 K RON | 76,5 K RON | 23,5% |
| 2023 | 11,0 K RON | 45,3 K RON | 24,3% |
| 2024 | 29,0 K RON | 136,9 K RON | 21,2% |
| 2025 | 27,2 K RON | 98,7 K RON | 27,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 116,8 K RON | 67,7 K RON | 91,7 K RON | 122,6 K RON | 116,0 K RON | 164,6 K RON | 169,3 K RON | ▲ 2,9% |
| Rezultat net | 71,9 K RON | 38,9 K RON | 51,3 K RON | 58,4 K RON | 13,3 K RON | 94,0 K RON | 53,9 K RON | ▼ 42,6% |
| Total active | 140,2 K RON | 177,1 K RON | 226,0 K RON | 76,5 K RON | 45,3 K RON | 136,9 K RON | 98,7 K RON | ▼ 27,9% |
| Capitaluri proprii | 135,9 K RON | 174,8 K RON | 226,1 K RON | 58,6 K RON | 34,3 K RON | 108,8 K RON | 71,7 K RON | ▼ 34,1% |
| Datorii totale | 4,4 K RON | 2,3 K RON | 1,3 K RON | 18,0 K RON | 11,0 K RON | 29,0 K RON | 27,2 K RON | ▼ 6,1% |
| Lichiditate curentă | 20,52 | 60,09 | 155,59 | 3,61 | 3,86 | 1,56 | 1,25 | ▼ 19,7% |
| Marjă netă (%) | 61,58 | 57,44 | 55,95 | 47,65 | 11,46 | 57,12 | 31,88 | ▼ 44,2% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 95 | 87 | 90 | 70 | ▼ 22,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (53,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 174,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.