Publicitate

T&A ART TOTALINSTAL S.R.L.

CUI: 47963376 J32/691/2023 SRL Sibiu, Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47963376
Cod înmatriculare J32/691/2023
EUID ROONRC.J32/691/2023
Data înmatriculării 2023-04-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 9 angajați

Adresă

România, Sibiu, Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, Ascanio Damian, 17, B, MANSARDA, 22, 555300

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie
Stradă: Ascanio Damian
Număr: 17
Scară: B
Etaj: MANSARDA
Apartament: 22
Cod poștal: 555300

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 479.896 RON 479.896 RON 396.116 RON 78.981 RON 83.780 RON 396.990 RON 309 RON 396.681 RON 79.181 RON 317.809 RON 84 RON 372.937 RON 0 RON 0 RON 9
2024 1.433.381 RON 1.433.381 RON 1.004.026 RON 390.760 RON 429.355 RON 1.140.812 RON 16.577 RON 1.124.235 RON 469.941 RON 670.871 RON 1.251 RON 1.085.896 RON 0 RON 0 RON 13
2025 889.674 RON 889.674 RON 852.092 RON 27.584 RON 37.582 RON 1.143.047 RON 14.453 RON 1.128.594 RON 418.081 RON 724.966 RON 84 RON 1.128.511 RON 0 RON 0 RON 9

Reprezentanți și administratori (2)

BRATU COMAN IOAN
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului
BRATU TUDOR GABRIEL
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 264 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
889,7 K RON
Rezultat Net 2025
27,6 K RON
Total Active 2025
1,14 M RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 479,9 K RON 1,43 M RON 889,7 K RON
Venituri totale 479,9 K RON 1,43 M RON 889,7 K RON
Cheltuieli totale 396,1 K RON 1,00 M RON 852,1 K RON
Rezultat net 79,0 K RON 390,8 K RON 27,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,34 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,56 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,56 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,58 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate14,5 K RON (1.3%)
Active circulante1,13 M RON (98.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri84 RON
Creanțe1,13 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 10.591,36
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 0,79
Durata încasare (zile) 463

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,2%
Marjă netă
3,1%
ROA
2,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 317,8 K RON 397,0 K RON 80,1%
2024 670,9 K RON 1,14 M RON 58,8%
2025 725,0 K RON 1,14 M RON 63,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 479,9 K RON 1,43 M RON 889,7 K RON ▼ 37,9%
Rezultat net 79,0 K RON 390,8 K RON 27,6 K RON ▼ 92,9%
Total active 397,0 K RON 1,14 M RON 1,14 M RON ▲ 0,2%
Capitaluri proprii 79,2 K RON 469,9 K RON 418,1 K RON ▼ 11,0%
Datorii totale 317,8 K RON 670,9 K RON 725,0 K RON ▲ 8,1%
Lichiditate curentă 1,25 1,68 1,56 ▼ 7,1%
Marjă netă (%) 16,46 27,26 3,10 ▼ 88,6%
Scor bonitate 67 90 60 ▼ 33,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (27,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,34 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate