Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

KATYELA TOP TRANS S.R.L.

CUI: 40331607 J3/2781/2018 SRL Argeş, Sat Pătuleni, Comuna Răteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40331607
Cod înmatriculare J3/2781/2018
EUID ROONRC.J3/2781/2018
Data înmatriculării 2018-12-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Pătuleni, Comuna Răteşti, 168, 117616, camera 4

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Pătuleni, Comuna Răteşti
Număr: 168
Cod poștal: 117616
Completare adresă: camera 4

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 251.948 RON 252.071 RON 248.288 RON 1.611 RON 3.783 RON 10.002 RON 0 RON 10.002 RON 1.811 RON 8.191 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2020 857.632 RON 858.288 RON 541.367 RON 309.639 RON 316.921 RON 481.192 RON 151.032 RON 330.160 RON 311.450 RON 169.742 RON 0 RON 206.024 RON 0 RON 0 RON 3
2021 672.299 RON 673.099 RON 498.415 RON 168.898 RON 174.684 RON 703.633 RON 237.913 RON 465.720 RON 480.348 RON 223.235 RON 11.910 RON 344.929 RON 50 RON 0 RON 2
2022 744.744 RON 745.447 RON 297.549 RON 441.568 RON 447.898 RON 1.095.774 RON 180.321 RON 915.453 RON 921.916 RON 173.808 RON 16.200 RON 669.420 RON 50 RON 0 RON 1
2023 533.560 RON 559.287 RON 360.715 RON 193.785 RON 198.572 RON 795.776 RON 209.190 RON 586.586 RON 762.913 RON 229.548 RON 16.200 RON 235.755 RON 50 RON 196.735 RON 1
2024 785.971 RON 826.073 RON 467.564 RON 340.358 RON 358.509 RON 1.151.704 RON 266.883 RON 884.821 RON 1.103.270 RON 245.119 RON 32.419 RON 676.717 RON 50 RON 196.735 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CIUFLEA IONUŢ
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
786,0 K RON
Rezultat Net 2024
340,4 K RON
Total Active 2024
1,15 M RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 251,9 K RON 857,6 K RON 672,3 K RON 744,7 K RON 533,6 K RON 786,0 K RON
Venituri totale 252,1 K RON 858,3 K RON 673,1 K RON 745,4 K RON 559,3 K RON 826,1 K RON
Cheltuieli totale 248,3 K RON 541,4 K RON 498,4 K RON 297,5 K RON 360,7 K RON 467,6 K RON
Rezultat net 1,6 K RON 309,6 K RON 168,9 K RON 441,6 K RON 193,8 K RON 340,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 818,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,61 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,48 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,72 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,70 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate266,9 K RON (23.2%)
Active circulante884,8 K RON (76.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri32,4 K RON
Creanțe676,7 K RON
Numerar175,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 24,24
Durata stocaj (zile) 15
Rotație creanțe (ori/an) 1,16
Durata încasare (zile) 314

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
45,6%
Marjă netă
43,3%
ROA
29,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 8,2 K RON 10,0 K RON 81,9%
2020 169,7 K RON 481,2 K RON 35,3%
2021 223,2 K RON 703,6 K RON 31,7%
2022 173,8 K RON 1,10 M RON 15,9%
2023 229,5 K RON 795,8 K RON 28,9%
2024 245,1 K RON 1,15 M RON 21,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 251,9 K RON 857,6 K RON 672,3 K RON 744,7 K RON 533,6 K RON 786,0 K RON ▲ 47,3%
Rezultat net 1,6 K RON 309,6 K RON 168,9 K RON 441,6 K RON 193,8 K RON 340,4 K RON ▲ 75,6%
Total active 10,0 K RON 481,2 K RON 703,6 K RON 1,10 M RON 795,8 K RON 1,15 M RON ▲ 44,7%
Capitaluri proprii 1,8 K RON 311,5 K RON 480,3 K RON 921,9 K RON 762,9 K RON 1,10 M RON ▲ 44,6%
Datorii totale 8,2 K RON 169,7 K RON 223,2 K RON 173,8 K RON 229,5 K RON 245,1 K RON ▲ 6,8%
Lichiditate curentă 1,22 1,95 2,09 5,27 2,56 3,61 ▲ 41,3%
Marjă netă (%) 0,64 36,10 25,12 59,29 36,32 43,30 ▲ 19,2%
Scor bonitate 57 95 87 100 80 100 ▲ 25,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2024 (340,4 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (3.61), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 818,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.