Publicitate

F.I.A.F. CEOBANU S.R.L.

CUI: 39445314 J32/809/2018 SRL Sibiu, Municipiul Sibiu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 39445314
Cod înmatriculare J32/809/2018
EUID ROONRC.J32/809/2018
Data înmatriculării 2018-06-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Sibiu, Municipiul Sibiu, IASOMIEI, 8, A, 1, 4, 550046

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Municipiul Sibiu
Stradă: IASOMIEI
Număr: 8
Scară: A
Etaj: 1
Apartament: 4
Cod poștal: 550046

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 123.500 RON 123.500 RON 98.125 RON 24.140 RON 25.375 RON 34.926 RON 0 RON 34.926 RON 25.193 RON 9.733 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 3
2020 91.401 RON 91.401 RON 87.610 RON 2.945 RON 3.791 RON 34.841 RON 0 RON 34.841 RON 28.138 RON 6.703 RON 0 RON 1.391 RON 0 RON 0 RON 1
2021 69.191 RON 69.191 RON 39.733 RON 28.828 RON 29.458 RON 60.453 RON 0 RON 60.453 RON 56.966 RON 3.487 RON 0 RON 986 RON 0 RON 0 RON 1
2022 113.000 RON 113.752 RON 48.416 RON 64.369 RON 65.336 RON 123.714 RON 0 RON 123.714 RON 121.335 RON 2.379 RON 0 RON 986 RON 0 RON 0 RON 2
2023 99.149 RON 99.149 RON 116.192 RON −18.014 RON −17.043 RON 60.565 RON 9.668 RON 50.897 RON 46.595 RON 13.970 RON 0 RON 20.000 RON 0 RON 0 RON 2
2024 111.399 RON 111.399 RON 124.451 RON −14.110 RON −13.052 RON 43.377 RON 10.308 RON 33.069 RON 32.485 RON 10.892 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2025 109.187 RON 109.187 RON 121.772 RON −13.622 RON −12.585 RON 25.032 RON 9.559 RON 15.473 RON 18.863 RON 6.169 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CEOBANU FLORENTIN ADRIAN
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 16 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−13.622 RON)
Cifra de Afaceri 2025
109,2 K RON
Rezultat Net 2025
−13,6 K RON
Total Active 2025
25,0 K RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 123,5 K RON 91,4 K RON 69,2 K RON 113,0 K RON 99,1 K RON 111,4 K RON 109,2 K RON
Venituri totale 123,5 K RON 91,4 K RON 69,2 K RON 113,8 K RON 99,1 K RON 111,4 K RON 109,2 K RON
Cheltuieli totale 98,1 K RON 87,6 K RON 39,7 K RON 48,4 K RON 116,2 K RON 124,5 K RON 121,8 K RON
Rezultat net 24,1 K RON 2,9 K RON 28,8 K RON 64,4 K RON −18,0 K RON −14,1 K RON −13,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 106,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,51 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,51 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,51 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,06 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate9,6 K RON (38.2%)
Active circulante15,5 K RON (61.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar15,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-11,5%
Marjă netă
-12,5%
ROA
-54,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 9,7 K RON 34,9 K RON 27,9%
2020 6,7 K RON 34,8 K RON 19,2%
2021 3,5 K RON 60,5 K RON 5,8%
2022 2,4 K RON 123,7 K RON 1,9%
2023 14,0 K RON 60,6 K RON 23,1%
2024 10,9 K RON 43,4 K RON 25,1%
2025 6,2 K RON 25,0 K RON 24,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 123,5 K RON 91,4 K RON 69,2 K RON 113,0 K RON 99,1 K RON 111,4 K RON 109,2 K RON ▼ 2,0%
Rezultat net 24,1 K RON 2,9 K RON 28,8 K RON 64,4 K RON −18,0 K RON −14,1 K RON −13,6 K RON ▲ 3,5%
Total active 34,9 K RON 34,8 K RON 60,5 K RON 123,7 K RON 60,6 K RON 43,4 K RON 25,0 K RON ▼ 42,3%
Capitaluri proprii 25,2 K RON 28,1 K RON 57,0 K RON 121,3 K RON 46,6 K RON 32,5 K RON 18,9 K RON ▼ 41,9%
Datorii totale 9,7 K RON 6,7 K RON 3,5 K RON 2,4 K RON 14,0 K RON 10,9 K RON 6,2 K RON ▼ 43,4%
Lichiditate curentă 3,59 5,20 17,34 52,00 3,64 3,04 2,51 ▼ 17,4%
Marjă netă (%) 19,55 3,22 41,66 56,96 -18,17 -12,67 -12,48 ▲ 1,5%
Scor bonitate 87 77 95 100 57 72 64 ▼ 11,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Lichiditate curentă bună (2.51), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate