Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DOBRE COUVERTURE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, OITUZ, 16, J16, A, 1, 8, 110252, Cartier Războieni
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 292.994 RON | 293.165 RON | 106.804 RON | 179.102 RON | 186.361 RON | 246.661 RON | 0 RON | 246.661 RON | 179.302 RON | 67.359 RON | 30 RON | 2.444 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 280.233 RON | 280.233 RON | 101.375 RON | 170.451 RON | 178.858 RON | 499.498 RON | 0 RON | 499.498 RON | 349.753 RON | 149.745 RON | 30 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 296.667 RON | 296.667 RON | 174.275 RON | 113.492 RON | 122.392 RON | 781.121 RON | 0 RON | 781.121 RON | 463.245 RON | 317.876 RON | 30 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 874.038 RON | 874.086 RON | 464.170 RON | 357.534 RON | 409.916 RON | 906.952 RON | 0 RON | 906.952 RON | 820.779 RON | 86.173 RON | 30 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 6 RON | 3.561 RON | −3.555 RON | −3.555 RON | 780.002 RON | 0 RON | 780.002 RON | −3.353 RON | 783.355 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 46 RON | −46 RON | −46 RON | −35 RON | 0 RON | −35 RON | −35 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4391 — Activități de zidărie
Top format din 23 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−35 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−46 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 293,0 K RON | 280,2 K RON | 296,7 K RON | 874,0 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 293,2 K RON | 280,2 K RON | 296,7 K RON | 874,1 K RON | 6 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 106,8 K RON | 101,4 K RON | 174,3 K RON | 464,2 K RON | 3,6 K RON | 46 RON |
| Rezultat net | 179,1 K RON | 170,5 K RON | 113,5 K RON | 357,5 K RON | −3,6 K RON | −46 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 117,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 67,4 K RON | 246,7 K RON | 27,3% |
| 2021 | 149,7 K RON | 499,5 K RON | 30,0% |
| 2022 | 317,9 K RON | 781,1 K RON | 40,7% |
| 2023 | 86,2 K RON | 907,0 K RON | 9,5% |
| 2024 | 783,4 K RON | 780,0 K RON | 100,4% |
| 2025 | 0 RON | −35 RON | – |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 293,0 K RON | 280,2 K RON | 296,7 K RON | 874,0 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 179,1 K RON | 170,5 K RON | 113,5 K RON | 357,5 K RON | −3,6 K RON | −46 RON | ▲ 98,7% |
| Total active | 246,7 K RON | 499,5 K RON | 781,1 K RON | 907,0 K RON | 780,0 K RON | −35 RON | ▼ 100,0% |
| Capitaluri proprii | 179,3 K RON | 349,8 K RON | 463,2 K RON | 820,8 K RON | −3,4 K RON | −35 RON | ▲ 99,0% |
| Datorii totale | 67,4 K RON | 149,7 K RON | 317,9 K RON | 86,2 K RON | 783,4 K RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 3,66 | 3,34 | 2,46 | 10,52 | 1,00 | – | – |
| Marjă netă (%) | 61,13 | 60,82 | 38,26 | 40,91 | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 87 | 100 | 20 | 27 | ▲ 35,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 117,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (27/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.