Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

KENO ENVISION S.R.L.

CUI: 46043794 J32/845/2022 SRL Sibiu, Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46043794
Cod înmatriculare J32/845/2022
EUID ROONRC.J32/845/2022
Data înmatriculării 2022-05-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Sibiu, Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie, NUCULUI, 2, 555300

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Loc. Cisnădie, Oraş Cisnădie
Stradă: NUCULUI
Număr: 2
Cod poștal: 555300

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 48.400 RON 48.400 RON 12.597 RON 34.945 RON 35.803 RON 37.324 RON 0 RON 37.324 RON 35.145 RON 2.179 RON 0 RON 22.954 RON 0 RON 0 RON 1
2023 87.450 RON 87.450 RON 55.881 RON 30.817 RON 31.569 RON 35.667 RON 921 RON 34.746 RON 31.062 RON 4.605 RON 1.544 RON 9.232 RON 0 RON 0 RON 1
2024 91.200 RON 91.200 RON 57.506 RON 32.918 RON 33.694 RON 47.449 RON 1.421 RON 46.028 RON 41.902 RON 5.547 RON 0 RON 26.760 RON 0 RON 0 RON 1
2025 115.777 RON 115.777 RON 65.396 RON 49.280 RON 50.381 RON 57.491 RON 1.421 RON 56.070 RON 49.521 RON 7.970 RON 0 RON 36.591 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

BALTEŞ MAGDIEL
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 23 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
115,8 K RON
Rezultat Net 2025
49,3 K RON
Total Active 2025
57,5 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 48,4 K RON 87,5 K RON 91,2 K RON 115,8 K RON
Venituri totale 48,4 K RON 87,5 K RON 91,2 K RON 115,8 K RON
Cheltuieli totale 12,6 K RON 55,9 K RON 57,5 K RON 65,4 K RON
Rezultat net 34,9 K RON 30,8 K RON 32,9 K RON 49,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 137,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 7,04 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 7,04 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,44 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 7,21 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,4 K RON (2.5%)
Active circulante56,1 K RON (97.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe36,6 K RON
Numerar19,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 3,16
Durata încasare (zile) 115

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
43,5%
Marjă netă
42,6%
ROA
85,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 2,2 K RON 37,3 K RON 5,8%
2023 4,6 K RON 35,7 K RON 12,9%
2024 5,5 K RON 47,4 K RON 11,7%
2025 8,0 K RON 57,5 K RON 13,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 48,4 K RON 87,5 K RON 91,2 K RON 115,8 K RON ▲ 26,9%
Rezultat net 34,9 K RON 30,8 K RON 32,9 K RON 49,3 K RON ▲ 49,7%
Total active 37,3 K RON 35,7 K RON 47,4 K RON 57,5 K RON ▲ 21,2%
Capitaluri proprii 35,1 K RON 31,1 K RON 41,9 K RON 49,5 K RON ▲ 18,2%
Datorii totale 2,2 K RON 4,6 K RON 5,5 K RON 8,0 K RON ▲ 43,7%
Lichiditate curentă 17,13 7,55 8,30 7,04 ▼ 15,2%
Marjă netă (%) 72,20 35,24 36,09 42,56 ▲ 17,9%
Scor bonitate 87 87 100 95 ▼ 5,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (49,3 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (7.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 137,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.