Publicitate

START VESELIA S.R.L.

CUI: 47038966 J3/2894/2022 SRL Argeş, Sat Enculeşti, Oraş Ştefăneşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47038966
Cod înmatriculare J3/2894/2022
EUID ROONRC.J3/2894/2022
Data înmatriculării 2022-10-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Enculeşti, Oraş Ştefăneşti, PLOSCARU, 14B, 117716

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Enculeşti, Oraş Ştefăneşti
Stradă: PLOSCARU
Număr: 14B
Cod poștal: 117716

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 43.600 RON 43.600 RON 4.365 RON 38.808 RON 39.235 RON 40.049 RON 122 RON 39.927 RON 39.008 RON 1.041 RON 0 RON 15.100 RON 0 RON 0 RON 1
2023 87.727 RON 87.727 RON 38.599 RON 48.383 RON 49.128 RON 94.079 RON 0 RON 94.079 RON 87.391 RON 6.688 RON 0 RON 55.400 RON 0 RON 0 RON 1
2024 54.650 RON 54.650 RON 53.422 RON 746 RON 1.228 RON 93.334 RON 204 RON 93.130 RON 88.137 RON 5.197 RON 0 RON 51.572 RON 0 RON 0 RON 1
2025 59.470 RON 59.470 RON 54.556 RON 4.360 RON 4.914 RON 97.177 RON 4.051 RON 93.126 RON 92.497 RON 4.680 RON 0 RON 51.642 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

IVAŞCU ELENA-DANIELA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 36 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
59,5 K RON
Rezultat Net 2025
4,4 K RON
Total Active 2025
97,2 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 43,6 K RON 87,7 K RON 54,7 K RON 59,5 K RON
Venituri totale 43,6 K RON 87,7 K RON 54,7 K RON 59,5 K RON
Cheltuieli totale 4,4 K RON 38,6 K RON 53,4 K RON 54,6 K RON
Rezultat net 38,8 K RON 48,4 K RON 746 RON 4,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 65,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 19,90 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 19,90 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 8,86 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 20,76 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate4,1 K RON (4.2%)
Active circulante93,1 K RON (95.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe51,6 K RON
Numerar41,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,15
Durata încasare (zile) 317

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,3%
Marjă netă
7,3%
ROA
4,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 1,0 K RON 40,0 K RON 2,6%
2023 6,7 K RON 94,1 K RON 7,1%
2024 5,2 K RON 93,3 K RON 5,6%
2025 4,7 K RON 97,2 K RON 4,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 43,6 K RON 87,7 K RON 54,7 K RON 59,5 K RON ▲ 8,8%
Rezultat net 38,8 K RON 48,4 K RON 746 RON 4,4 K RON ▲ 484,5%
Total active 40,0 K RON 94,1 K RON 93,3 K RON 97,2 K RON ▲ 4,1%
Capitaluri proprii 39,0 K RON 87,4 K RON 88,1 K RON 92,5 K RON ▲ 4,9%
Datorii totale 1,0 K RON 6,7 K RON 5,2 K RON 4,7 K RON ▼ 9,9%
Lichiditate curentă 38,35 14,07 17,92 19,90 ▲ 11,0%
Marjă netă (%) 89,01 55,15 1,37 7,33 ▲ 435,0%
Scor bonitate 87 95 77 95 ▲ 23,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (19.9), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 65,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate