Publicitate

WILLCON STAR S.R.L.

CUI: 47063927 J3/2934/2022 SRL Argeş, Sat Şerboeni, Comuna Buzoeşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47063927
Cod înmatriculare J3/2934/2022
EUID ROONRC.J3/2934/2022
Data înmatriculării 2022-10-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Şerboeni, Comuna Buzoeşti, Parter, 117178, garsoniera nr.7, tarlaua 71, parcela 986 "Sediu şi Blocuri".

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Şerboeni, Comuna Buzoeşti
Etaj: Parter
Cod poștal: 117178
Completare adresă: garsoniera nr.7, tarlaua 71, parcela 986 "Sediu şi Blocuri".

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 52.400 RON 54.918 RON 54.159 RON 210 RON 759 RON 9.842 RON 0 RON 9.842 RON −728 RON 10.570 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 58.350 RON 58.350 RON 57.349 RON 417 RON 1.001 RON 13.503 RON 0 RON 13.503 RON −311 RON 13.814 RON 0 RON 13.500 RON 0 RON 0 RON 1
2025 85.400 RON 85.400 RON 80.584 RON 4.005 RON 4.816 RON 10.846 RON 0 RON 10.846 RON 3.694 RON 7.152 RON 0 RON 19 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

BARBU VIOREL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 966 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
85,4 K RON
Rezultat Net 2025
4,0 K RON
Total Active 2025
10,8 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 52,4 K RON 58,4 K RON 85,4 K RON
Venituri totale 54,9 K RON 58,4 K RON 85,4 K RON
Cheltuieli totale 54,2 K RON 57,3 K RON 80,6 K RON
Rezultat net 210 RON 417 RON 4,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 98,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,52 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,52 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,51 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,52 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante10,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe19 RON
Numerar10,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 4.494,74
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
5,6%
Marjă netă
4,7%
ROA
36,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 10,6 K RON 9,8 K RON 107,4%
2024 13,8 K RON 13,5 K RON 102,3%
2025 7,2 K RON 10,8 K RON 65,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 52,4 K RON 58,4 K RON 85,4 K RON ▲ 46,4%
Rezultat net 210 RON 417 RON 4,0 K RON ▲ 860,4%
Total active 9,8 K RON 13,5 K RON 10,8 K RON ▼ 19,7%
Capitaluri proprii −728 RON −311 RON 3,7 K RON ▲ 1.287,8%
Datorii totale 10,6 K RON 13,8 K RON 7,2 K RON ▼ 48,2%
Lichiditate curentă 0,93 0,98 1,52 ▲ 55,1%
Marjă netă (%) 0,40 0,71 4,69 ▲ 560,6%
Scor bonitate 37 50 80 ▲ 60,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 98,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate