Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

MAKEUP STUDIO & MORE S.R.L.

CUI: 42147911 J32/97/2020 SRL Sibiu, Municipiul Mediaş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42147911
Cod înmatriculare J32/97/2020
EUID ROONRC.J32/97/2020
Data înmatriculării 2020-01-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Sibiu, Municipiul Mediaş, SIBIULUI, 29, parter comercial

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Municipiul Mediaş
Stradă: SIBIULUI
Număr: 29
Completare adresă: parter comercial

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 27.775 RON 27.775 RON 30.882 RON −3.139 RON −3.107 RON 13.247 RON 0 RON 13.247 RON −2.939 RON 16.186 RON 10.104 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 81.171 RON 81.219 RON 102.218 RON −22.117 RON −20.999 RON 10.860 RON 0 RON 10.860 RON −25.056 RON 35.916 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 223.170 RON 223.170 RON 133.465 RON 87.517 RON 89.705 RON 68.830 RON 4.599 RON 64.231 RON 62.461 RON 6.369 RON 0 RON 47.840 RON 0 RON 0 RON 2
2023 119.415 RON 119.415 RON 129.547 RON −11.147 RON −10.132 RON 15.462 RON 2.976 RON 12.486 RON 4.999 RON 10.463 RON 0 RON 4.349 RON 0 RON 0 RON 2
2024 118.776 RON 118.776 RON 114.054 RON 3.593 RON 4.722 RON 11.956 RON 1.353 RON 10.603 RON 8.592 RON 3.364 RON 0 RON 4.349 RON 0 RON 0 RON 1
2025 122.940 RON 122.941 RON 118.925 RON 2.971 RON 4.016 RON 15.762 RON 0 RON 15.762 RON 11.563 RON 4.199 RON 0 RON 4.560 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

COVACI-DRAGOŞ ALEXANDRA-MARIA
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 219 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
122,9 K RON
Rezultat Net 2025
3,0 K RON
Total Active 2025
15,8 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 27,8 K RON 81,2 K RON 223,2 K RON 119,4 K RON 118,8 K RON 122,9 K RON
Venituri totale 27,8 K RON 81,2 K RON 223,2 K RON 119,4 K RON 118,8 K RON 122,9 K RON
Cheltuieli totale 30,9 K RON 102,2 K RON 133,5 K RON 129,5 K RON 114,1 K RON 118,9 K RON
Rezultat net −3,1 K RON −22,1 K RON 87,5 K RON −11,1 K RON 3,6 K RON 3,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 164,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,75 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,75 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,67 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,75 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante15,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe4,6 K RON
Numerar11,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 26,96
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,3%
Marjă netă
2,4%
ROA
18,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 16,2 K RON 13,2 K RON 122,2%
2021 35,9 K RON 10,9 K RON 330,7%
2022 6,4 K RON 68,8 K RON 9,3%
2023 10,5 K RON 15,5 K RON 67,7%
2024 3,4 K RON 12,0 K RON 28,1%
2025 4,2 K RON 15,8 K RON 26,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 27,8 K RON 81,2 K RON 223,2 K RON 119,4 K RON 118,8 K RON 122,9 K RON ▲ 3,5%
Rezultat net −3,1 K RON −22,1 K RON 87,5 K RON −11,1 K RON 3,6 K RON 3,0 K RON ▼ 17,3%
Total active 13,2 K RON 10,9 K RON 68,8 K RON 15,5 K RON 12,0 K RON 15,8 K RON ▲ 31,8%
Capitaluri proprii −2,9 K RON −25,1 K RON 62,5 K RON 5,0 K RON 8,6 K RON 11,6 K RON ▲ 34,6%
Datorii totale 16,2 K RON 35,9 K RON 6,4 K RON 10,5 K RON 3,4 K RON 4,2 K RON ▲ 24,8%
Lichiditate curentă 0,82 0,30 10,08 1,19 3,15 3,75 ▲ 19,1%
Marjă netă (%) -11,30 -27,25 39,22 -9,33 3,03 2,42 ▼ 20,1%
Scor bonitate 24 19 100 42 85 85 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,0 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (3.75), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 164,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.