Publicitate

SYL FAST CARS S.R.L.

CUI: 47152480 J3/3090/2022 SRL Argeş, Oraş Mioveni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47152480
Cod înmatriculare J3/3090/2022
EUID ROONRC.J3/3090/2022
Data înmatriculării 2022-11-09
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Argeş, Oraş Mioveni, 1 MAI, 5, I2D, A, 1, 115400

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Oraş Mioveni
Stradă: 1 MAI
Număr: 5
Bloc: I2D
Scară: A
Apartament: 1
Cod poștal: 115400

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 53 RON −53 RON −53 RON 247 RON 0 RON 247 RON 147 RON 100 RON 0 RON 10 RON 0 RON 0 RON 0
2023 744.325 RON 745.012 RON 520.154 RON 188.023 RON 224.858 RON 292.607 RON 4.313 RON 288.294 RON 188.170 RON 104.437 RON 2.269 RON 189.615 RON 0 RON 0 RON 1
2024 737.243 RON 737.439 RON 524.270 RON 196.039 RON 213.169 RON 437.987 RON 6.607 RON 431.380 RON 384.209 RON 53.778 RON 3.360 RON 135.852 RON 0 RON 0 RON 1
2025 300.605 RON 303.078 RON 342.839 RON −46.646 RON −39.761 RON 392.933 RON 16.733 RON 376.200 RON 187.523 RON 205.410 RON 3.360 RON 92.329 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MARANGOCI SILVIU-FLORIN
administrator
Brăila, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−46.646 RON)
Cifra de Afaceri 2025
300,6 K RON
Rezultat Net 2025
−46,6 K RON
Total Active 2025
392,9 K RON
Scor Bonitate
47/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 47/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 744,3 K RON 737,2 K RON 300,6 K RON
Venituri totale 0 RON 745,0 K RON 737,4 K RON 303,1 K RON
Cheltuieli totale 53 RON 520,2 K RON 524,3 K RON 342,8 K RON
Rezultat net −53 RON 188,0 K RON 196,0 K RON −46,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 669,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,83 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,82 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,37 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,91 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate16,7 K RON (4.3%)
Active circulante376,2 K RON (95.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,4 K RON
Creanțe92,3 K RON
Numerar280,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 89,47
Durata stocaj (zile) 4
Rotație creanțe (ori/an) 3,26
Durata încasare (zile) 112

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-13,2%
Marjă netă
-15,5%
ROA
-11,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 100 RON 247 RON 40,5%
2023 104,4 K RON 292,6 K RON 35,7%
2024 53,8 K RON 438,0 K RON 12,3%
2025 205,4 K RON 392,9 K RON 52,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

47
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 744,3 K RON 737,2 K RON 300,6 K RON ▼ 59,2%
Rezultat net −53 RON 188,0 K RON 196,0 K RON −46,6 K RON ▼ 123,8%
Total active 247 RON 292,6 K RON 438,0 K RON 392,9 K RON ▼ 10,3%
Capitaluri proprii 147 RON 188,2 K RON 384,2 K RON 187,5 K RON ▼ 51,2%
Datorii totale 100 RON 104,4 K RON 53,8 K RON 205,4 K RON ▲ 282,0%
Lichiditate curentă 2,47 2,76 8,02 1,83 ▼ 77,2%
Marjă netă (%) 25,26 26,59 -15,52 ▼ 158,4%
Scor bonitate 67 95 95 47 ▼ 50,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 669,2 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate