ALL TAXES CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Suceava, Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Sucevei, 88
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 775.917 RON | 1.439.449 RON | 1.143.698 RON | 289.258 RON | 295.751 RON | 5.936.464 RON | 3.128.470 RON | 2.807.994 RON | 3.660.023 RON | 2.276.441 RON | 142.099 RON | 2.219.461 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 518.108 RON | 1.139.668 RON | 996.039 RON | 119.524 RON | 143.629 RON | 5.690.983 RON | 3.532.300 RON | 2.158.683 RON | 3.676.286 RON | 2.014.697 RON | 203.753 RON | 1.415.048 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (23)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1073 Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8690 Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
- 9321 Activități ale parcurilor tematice și de distracții
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Raport Economico-Financiar
2023–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 775,9 K RON | 518,1 K RON |
| Venituri totale | 1,44 M RON | 1,14 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,14 M RON | 996,0 K RON |
| Rezultat net | 289,3 K RON | 119,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 260,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,07 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,97 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,27 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,82 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,54 |
| Durata stocaj (zile) | 144 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,37 |
| Durata încasare (zile) | 997 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,28 M RON | 5,94 M RON | 38,4% |
| 2024 | 2,01 M RON | 5,69 M RON | 35,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 775,9 K RON | 518,1 K RON | ▼ 33,2% |
| Rezultat net | 289,3 K RON | 119,5 K RON | ▼ 58,7% |
| Total active | 5,94 M RON | 5,69 M RON | ▼ 4,1% |
| Capitaluri proprii | 3,66 M RON | 3,68 M RON | ▲ 0,4% |
| Datorii totale | 2,28 M RON | 2,01 M RON | ▼ 11,5% |
| Lichiditate curentă | 1,23 | 1,07 | ▼ 13,1% |
| Marjă netă (%) | 37,28 | 23,07 | ▼ 38,1% |
| Scor bonitate | 77 | 70 | ▼ 9,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (119,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.