Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EXPERT OGS SRL
Date generale
Adresă
România, Suceava, Municipiul Rădăuţi, UNIRII, FN, 1, 725400, în ansamblul numit BLOC TURN nr.31
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 277.266 RON | 280.581 RON | 188.975 RON | 88.800 RON | 91.606 RON | 333.258 RON | 39.200 RON | 294.058 RON | 89.000 RON | 244.258 RON | 0 RON | 80.135 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 288.971 RON | 346.150 RON | 239.153 RON | 103.623 RON | 106.997 RON | 404.907 RON | 258.857 RON | 146.050 RON | 146.318 RON | 258.589 RON | 0 RON | 66.517 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 281.363 RON | 281.451 RON | 247.276 RON | 31.800 RON | 34.175 RON | 341.875 RON | 224.477 RON | 117.398 RON | 83.164 RON | 258.711 RON | 220 RON | 64.713 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 309.015 RON | 309.078 RON | 214.602 RON | 91.446 RON | 94.476 RON | 309.502 RON | 193.538 RON | 115.964 RON | 91.686 RON | 217.816 RON | 0 RON | 93.637 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 1.001.678 RON | 1.003.139 RON | 332.662 RON | 661.145 RON | 670.477 RON | 900.522 RON | 187.966 RON | 712.556 RON | 661.385 RON | 239.137 RON | 255 RON | 629.453 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 1.046.955 RON | 1.067.797 RON | 453.592 RON | 588.049 RON | 614.205 RON | 969.129 RON | 138.637 RON | 830.492 RON | 588.289 RON | 380.840 RON | 0 RON | 714.351 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 1.231.900 RON | 1.246.143 RON | 610.903 RON | 605.742 RON | 635.240 RON | 919.970 RON | 97.347 RON | 822.623 RON | 605.982 RON | 313.988 RON | 4.132 RON | 759.995 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6420 Activităţi ale holdingurilor
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6621 Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7830 Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 221 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 277,3 K RON | 289,0 K RON | 281,4 K RON | 309,0 K RON | 1,00 M RON | 1,05 M RON | 1,23 M RON |
| Venituri totale | 280,6 K RON | 346,2 K RON | 281,5 K RON | 309,1 K RON | 1,00 M RON | 1,07 M RON | 1,25 M RON |
| Cheltuieli totale | 189,0 K RON | 239,2 K RON | 247,3 K RON | 214,6 K RON | 332,7 K RON | 453,6 K RON | 610,9 K RON |
| Rezultat net | 88,8 K RON | 103,6 K RON | 31,8 K RON | 91,4 K RON | 661,1 K RON | 588,0 K RON | 605,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,36 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,62 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,61 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,19 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,93 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 298,14 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,62 |
| Durata încasare (zile) | 225 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 244,3 K RON | 333,3 K RON | 73,3% |
| 2020 | 258,6 K RON | 404,9 K RON | 63,9% |
| 2021 | 258,7 K RON | 341,9 K RON | 75,7% |
| 2022 | 217,8 K RON | 309,5 K RON | 70,4% |
| 2023 | 239,1 K RON | 900,5 K RON | 26,6% |
| 2024 | 380,8 K RON | 969,1 K RON | 39,3% |
| 2025 | 314,0 K RON | 920,0 K RON | 34,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 277,3 K RON | 289,0 K RON | 281,4 K RON | 309,0 K RON | 1,00 M RON | 1,05 M RON | 1,23 M RON | ▲ 17,7% |
| Rezultat net | 88,8 K RON | 103,6 K RON | 31,8 K RON | 91,4 K RON | 661,1 K RON | 588,0 K RON | 605,7 K RON | ▲ 3,0% |
| Total active | 333,3 K RON | 404,9 K RON | 341,9 K RON | 309,5 K RON | 900,5 K RON | 969,1 K RON | 920,0 K RON | ▼ 5,1% |
| Capitaluri proprii | 89,0 K RON | 146,3 K RON | 83,2 K RON | 91,7 K RON | 661,4 K RON | 588,3 K RON | 606,0 K RON | ▲ 3,0% |
| Datorii totale | 244,3 K RON | 258,6 K RON | 258,7 K RON | 217,8 K RON | 239,1 K RON | 380,8 K RON | 314,0 K RON | ▼ 17,6% |
| Lichiditate curentă | 1,20 | 0,56 | 0,45 | 0,53 | 2,98 | 2,18 | 2,62 | ▲ 20,1% |
| Marjă netă (%) | 32,03 | 35,86 | 11,30 | 29,59 | 66,00 | 56,17 | 49,17 | ▼ 12,5% |
| Scor bonitate | 67 | 73 | 48 | 73 | 100 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (605,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,36 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.