Publicitate

FASCINO ADORE SRL

CUI: 38236336 J33/1637/2017 SRL Suceava, Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38236336
Cod înmatriculare J33/1637/2017
EUID ROONRC.J33/1637/2017
Data înmatriculării 2017-09-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Suceava, Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus, VICTORIEI, 5, 727611

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Loc. Bivolăria, Oraş Vicovu de Sus
Stradă: VICTORIEI
Număr: 5
Cod poștal: 727611

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 454.084 RON 463.376 RON 331.085 RON 127.750 RON 132.291 RON 671.921 RON 10.343 RON 661.578 RON 324.856 RON 347.065 RON 97.424 RON 527.546 RON 0 RON 0 RON 1
2024 554.905 RON 558.754 RON 360.432 RON 179.029 RON 198.322 RON 778.796 RON 3.586 RON 775.210 RON 503.885 RON 274.911 RON 52.815 RON 675.982 RON 0 RON 0 RON 1
2025 147.300 RON 139.766 RON 154.508 RON −15.447 RON −14.742 RON 719.034 RON 2.742 RON 716.292 RON 467.780 RON 251.254 RON 81.429 RON 590.150 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MANDICI MARIA
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 385 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−15.447 RON)
Cifra de Afaceri 2025
147,3 K RON
Rezultat Net 2025
−15,4 K RON
Total Active 2025
719,0 K RON
Scor Bonitate
64/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 64/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 454,1 K RON 554,9 K RON 147,3 K RON
Venituri totale 463,4 K RON 558,8 K RON 139,8 K RON
Cheltuieli totale 331,1 K RON 360,4 K RON 154,5 K RON
Rezultat net 127,8 K RON 179,0 K RON −15,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 78,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,85 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,53 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,18 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,86 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,7 K RON (0.4%)
Active circulante716,3 K RON (99.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri81,4 K RON
Creanțe590,2 K RON
Numerar44,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,81
Durata stocaj (zile) 202
Rotație creanțe (ori/an) 0,25
Durata încasare (zile) 1.462

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-10,0%
Marjă netă
-10,5%
ROA
-2,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 347,1 K RON 671,9 K RON 51,7%
2024 274,9 K RON 778,8 K RON 35,3%
2025 251,3 K RON 719,0 K RON 34,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

64
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 454,1 K RON 554,9 K RON 147,3 K RON ▼ 73,5%
Rezultat net 127,8 K RON 179,0 K RON −15,4 K RON ▼ 108,6%
Total active 671,9 K RON 778,8 K RON 719,0 K RON ▼ 7,7%
Capitaluri proprii 324,9 K RON 503,9 K RON 467,8 K RON ▼ 7,2%
Datorii totale 347,1 K RON 274,9 K RON 251,3 K RON ▼ 8,6%
Lichiditate curentă 1,91 2,82 2,85 ▲ 1,1%
Marjă netă (%) 28,13 32,26 -10,49 ▼ 132,5%
Scor bonitate 77 100 64 ▼ 36,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (2.85), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate