SMART BUSINESS TEAM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, MIOAREI, 1A, 110086
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 295.569 RON | 295.571 RON | 190.522 RON | 102.152 RON | 105.049 RON | 167.980 RON | 0 RON | 167.980 RON | 102.352 RON | 65.628 RON | 0 RON | 132.088 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 292.153 RON | 292.155 RON | 204.567 RON | 84.871 RON | 87.588 RON | 104.524 RON | 0 RON | 104.524 RON | 85.071 RON | 19.453 RON | 3.159 RON | 71.610 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 364.511 RON | 364.513 RON | 227.937 RON | 132.092 RON | 136.576 RON | 152.818 RON | 6.727 RON | 146.091 RON | 132.332 RON | 20.486 RON | 940 RON | 100.549 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3312 — Repararea și întreținerea mașinilor
Top format din 39 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 295,6 K RON | 292,2 K RON | 364,5 K RON |
| Venituri totale | 295,6 K RON | 292,2 K RON | 364,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 190,5 K RON | 204,6 K RON | 227,9 K RON |
| Rezultat net | 102,2 K RON | 84,9 K RON | 132,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 386,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,13 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,09 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,18 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,46 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 387,78 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,63 |
| Durata încasare (zile) | 101 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 65,6 K RON | 168,0 K RON | 39,1% |
| 2024 | 19,5 K RON | 104,5 K RON | 18,6% |
| 2025 | 20,5 K RON | 152,8 K RON | 13,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 295,6 K RON | 292,2 K RON | 364,5 K RON | ▲ 24,8% |
| Rezultat net | 102,2 K RON | 84,9 K RON | 132,1 K RON | ▲ 55,6% |
| Total active | 168,0 K RON | 104,5 K RON | 152,8 K RON | ▲ 46,2% |
| Capitaluri proprii | 102,4 K RON | 85,1 K RON | 132,3 K RON | ▲ 55,6% |
| Datorii totale | 65,6 K RON | 19,5 K RON | 20,5 K RON | ▲ 5,3% |
| Lichiditate curentă | 2,56 | 5,37 | 7,13 | ▲ 32,7% |
| Marjă netă (%) | 34,56 | 29,05 | 36,24 | ▲ 24,8% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (132,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 386,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.