Publicitate

TOFAN RESIDENCE S.R.L.

CUI: 46775234 J33/1867/2022 SRL Suceava, Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46775234
Cod înmatriculare J33/1867/2022
EUID ROONRC.J33/1867/2022
Data înmatriculării 2022-09-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Suceava, Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Mihai Viteazul, 472, 727325

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti
Stradă: Mihai Viteazul
Număr: 472
Cod poștal: 727325

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 3.919 RON −3.919 RON −3.919 RON 66.157 RON 31.526 RON 34.631 RON −3.719 RON 69.876 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 1.200 RON 273.795 RON 269.183 RON 4.486 RON 4.612 RON 359.197 RON 31.000 RON 328.197 RON 767 RON 358.430 RON 260.897 RON 31.518 RON 0 RON 0 RON 1
2024 10.886 RON 335.151 RON 324.198 RON 10.860 RON 10.953 RON 711.793 RON 31.048 RON 680.745 RON 11.627 RON 700.166 RON 585.162 RON 79.494 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.302.517 RON 1.125.322 RON 788.018 RON 297.516 RON 337.304 RON 717.294 RON 7.798 RON 709.496 RON 309.142 RON 408.152 RON 424.515 RON 79.677 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

TOFAN CONSTANTIN
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului
REGUŞ DANIEL
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,178 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,30 M RON
Rezultat Net 2025
297,5 K RON
Total Active 2025
717,3 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 1,2 K RON 10,9 K RON 1,30 M RON
Venituri totale 0 RON 273,8 K RON 335,2 K RON 1,13 M RON
Cheltuieli totale 3,9 K RON 269,2 K RON 324,2 K RON 788,0 K RON
Rezultat net −3,9 K RON 4,5 K RON 10,9 K RON 297,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,31 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,74 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,70 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,50 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,76 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate7,8 K RON (1.1%)
Active circulante709,5 K RON (98.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri424,5 K RON
Creanțe79,7 K RON
Numerar205,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,07
Durata stocaj (zile) 119
Rotație creanțe (ori/an) 16,35
Durata încasare (zile) 22

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
25,9%
Marjă netă
22,8%
ROA
41,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 69,9 K RON 66,2 K RON 105,6%
2023 358,4 K RON 359,2 K RON 99,8%
2024 700,2 K RON 711,8 K RON 98,4%
2025 408,2 K RON 717,3 K RON 56,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 1,2 K RON 10,9 K RON 1,30 M RON ▲ 11.865,1%
Rezultat net −3,9 K RON 4,5 K RON 10,9 K RON 297,5 K RON ▲ 2.639,6%
Total active 66,2 K RON 359,2 K RON 711,8 K RON 717,3 K RON ▲ 0,8%
Capitaluri proprii −3,7 K RON 767 RON 11,6 K RON 309,1 K RON ▲ 2.558,8%
Datorii totale 69,9 K RON 358,4 K RON 700,2 K RON 408,2 K RON ▼ 41,7%
Lichiditate curentă 0,50 0,92 0,97 1,74 ▲ 78,8%
Marjă netă (%) 373,83 99,76 22,84 ▼ 77,1%
Scor bonitate 22 61 66 90 ▲ 36,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (297,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,31 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate