STOLOMARTAXI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Suceava, Municipiul Câmpulung Moldovenesc, MIHAIL SADOVEANU, 46, 725100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 32.212 RON | 32.212 RON | 18.668 RON | 11.342 RON | 13.544 RON | 68.653 RON | 0 RON | 68.653 RON | 40.260 RON | 28.393 RON | 0 RON | 60.155 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 26.182 RON | 26.182 RON | 22.360 RON | 3.035 RON | 3.822 RON | 24.946 RON | 0 RON | 24.946 RON | 3.295 RON | 21.651 RON | 0 RON | 23.299 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 33.075 RON | 33.075 RON | 26.959 RON | 5.092 RON | 6.116 RON | 21.796 RON | 0 RON | 21.796 RON | 8.411 RON | 13.385 RON | 0 RON | 21.100 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4932 — Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
Top format din 100 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 32,2 K RON | 26,2 K RON | 33,1 K RON |
| Venituri totale | 32,2 K RON | 26,2 K RON | 33,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 18,7 K RON | 22,4 K RON | 27,0 K RON |
| Rezultat net | 11,3 K RON | 3,0 K RON | 5,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 31,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,63 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,63 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,63 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,57 |
| Durata încasare (zile) | 233 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 28,4 K RON | 68,7 K RON | 41,4% |
| 2024 | 21,7 K RON | 24,9 K RON | 86,8% |
| 2025 | 13,4 K RON | 21,8 K RON | 61,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 32,2 K RON | 26,2 K RON | 33,1 K RON | ▲ 26,3% |
| Rezultat net | 11,3 K RON | 3,0 K RON | 5,1 K RON | ▲ 67,8% |
| Total active | 68,7 K RON | 24,9 K RON | 21,8 K RON | ▼ 12,6% |
| Capitaluri proprii | 40,3 K RON | 3,3 K RON | 8,4 K RON | ▲ 155,3% |
| Datorii totale | 28,4 K RON | 21,7 K RON | 13,4 K RON | ▼ 38,2% |
| Lichiditate curentă | 2,42 | 1,15 | 1,63 | ▲ 41,3% |
| Marjă netă (%) | 35,21 | 11,59 | 15,40 | ▲ 32,9% |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 90 | ▲ 50,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.