Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FAN TOTAL TRANS SRL
Date generale
Adresă
România, Suceava, Loc. Siret, Oraş Siret, Str. SUCEVEI, 2, A, 2, 4, 725500
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.836.470 RON | 1.941.135 RON | 2.019.819 RON | −97.978 RON | −78.684 RON | 1.114.531 RON | 656.888 RON | 457.643 RON | 399.508 RON | 715.023 RON | 56.006 RON | 289.709 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2020 | 1.333.931 RON | 1.348.005 RON | 1.212.498 RON | 123.034 RON | 135.507 RON | 1.149.669 RON | 560.957 RON | 588.712 RON | 522.542 RON | 627.127 RON | 29.452 RON | 148.149 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 1.724.133 RON | 1.758.641 RON | 1.342.751 RON | 398.305 RON | 415.890 RON | 1.218.435 RON | 481.975 RON | 736.460 RON | 920.847 RON | 297.588 RON | 69.002 RON | 191.029 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 1.851.864 RON | 1.902.600 RON | 1.488.019 RON | 395.925 RON | 414.581 RON | 1.459.878 RON | 727.729 RON | 732.149 RON | 1.316.772 RON | 143.106 RON | 130.289 RON | 258.562 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 1.763.276 RON | 1.801.180 RON | 1.689.431 RON | 96.441 RON | 111.749 RON | 1.494.836 RON | 519.956 RON | 974.880 RON | 1.413.213 RON | 81.623 RON | 56.660 RON | 746.709 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.912.382 RON | 1.947.316 RON | 1.707.974 RON | 199.572 RON | 239.342 RON | 1.636.458 RON | 707.183 RON | 929.275 RON | 1.308.110 RON | 328.348 RON | 64.906 RON | 734.524 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 1.892.459 RON | 1.921.562 RON | 1.796.400 RON | 103.257 RON | 125.162 RON | 928.451 RON | 576.440 RON | 352.011 RON | 707.130 RON | 221.321 RON | 7.937 RON | 250.549 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,789 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,84 M RON | 1,33 M RON | 1,72 M RON | 1,85 M RON | 1,76 M RON | 1,91 M RON | 1,89 M RON |
| Venituri totale | 1,94 M RON | 1,35 M RON | 1,76 M RON | 1,90 M RON | 1,80 M RON | 1,95 M RON | 1,92 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,02 M RON | 1,21 M RON | 1,34 M RON | 1,49 M RON | 1,69 M RON | 1,71 M RON | 1,80 M RON |
| Rezultat net | −98,0 K RON | 123,0 K RON | 398,3 K RON | 395,9 K RON | 96,4 K RON | 199,6 K RON | 103,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,95 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,59 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,55 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,42 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,20 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 238,44 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,55 |
| Durata încasare (zile) | 48 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 715,0 K RON | 1,11 M RON | 64,2% |
| 2020 | 627,1 K RON | 1,15 M RON | 54,6% |
| 2021 | 297,6 K RON | 1,22 M RON | 24,4% |
| 2022 | 143,1 K RON | 1,46 M RON | 9,8% |
| 2023 | 81,6 K RON | 1,49 M RON | 5,5% |
| 2024 | 328,3 K RON | 1,64 M RON | 20,1% |
| 2025 | 221,3 K RON | 928,5 K RON | 23,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,84 M RON | 1,33 M RON | 1,72 M RON | 1,85 M RON | 1,76 M RON | 1,91 M RON | 1,89 M RON | ▼ 1,0% |
| Rezultat net | −98,0 K RON | 123,0 K RON | 398,3 K RON | 395,9 K RON | 96,4 K RON | 199,6 K RON | 103,3 K RON | ▼ 48,3% |
| Total active | 1,11 M RON | 1,15 M RON | 1,22 M RON | 1,46 M RON | 1,49 M RON | 1,64 M RON | 928,5 K RON | ▼ 43,3% |
| Capitaluri proprii | 399,5 K RON | 522,5 K RON | 920,8 K RON | 1,32 M RON | 1,41 M RON | 1,31 M RON | 707,1 K RON | ▼ 45,9% |
| Datorii totale | 715,0 K RON | 627,1 K RON | 297,6 K RON | 143,1 K RON | 81,6 K RON | 328,3 K RON | 221,3 K RON | ▼ 32,6% |
| Lichiditate curentă | 0,64 | 0,94 | 2,47 | 5,12 | 11,94 | 2,83 | 1,59 | ▼ 43,8% |
| Marjă netă (%) | -5,34 | 9,22 | 23,10 | 21,38 | 5,47 | 10,44 | 5,46 | ▼ 47,7% |
| Scor bonitate | 42 | 68 | 100 | 95 | 82 | 95 | 70 | ▼ 26,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (103,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,95 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.