AMBIENT TERMO SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Curtea de Argeş, BANU MĂRĂCINE, E14, A, 1, 8, 115300, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 858.027 RON | 938.027 RON | 876.515 RON | 51.885 RON | 61.512 RON | 836.194 RON | 0 RON | 836.194 RON | 186.829 RON | 649.365 RON | 716.198 RON | 115.218 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2024 | 984.866 RON | 1.094.010 RON | 1.061.573 RON | 2.659 RON | 32.437 RON | 1.159.341 RON | 237.500 RON | 921.841 RON | 189.488 RON | 971.012 RON | 746.894 RON | 174.527 RON | 0 RON | 1.159 RON | 6 |
| 2025 | 824.149 RON | 1.295.884 RON | 1.295.127 RON | 356 RON | 757 RON | 796.386 RON | 231.500 RON | 564.886 RON | 189.844 RON | 607.701 RON | 377.909 RON | 185.195 RON | 0 RON | 1.159 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 268 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.93) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 858,0 K RON | 984,9 K RON | 824,1 K RON |
| Venituri totale | 938,0 K RON | 1,09 M RON | 1,30 M RON |
| Cheltuieli totale | 876,5 K RON | 1,06 M RON | 1,30 M RON |
| Rezultat net | 51,9 K RON | 2,7 K RON | 356 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 855,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,93 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,31 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,31 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,18 |
| Durata stocaj (zile) | 167 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,45 |
| Durata încasare (zile) | 82 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 649,4 K RON | 836,2 K RON | 77,7% |
| 2024 | 971,0 K RON | 1,16 M RON | 83,8% |
| 2025 | 607,7 K RON | 796,4 K RON | 76,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 858,0 K RON | 984,9 K RON | 824,1 K RON | ▼ 16,3% |
| Rezultat net | 51,9 K RON | 2,7 K RON | 356 RON | ▼ 86,6% |
| Total active | 836,2 K RON | 1,16 M RON | 796,4 K RON | ▼ 31,3% |
| Capitaluri proprii | 186,8 K RON | 189,5 K RON | 189,8 K RON | ▲ 0,2% |
| Datorii totale | 649,4 K RON | 971,0 K RON | 607,7 K RON | ▼ 37,4% |
| Lichiditate curentă | 1,29 | 0,95 | 0,93 | ▼ 2,1% |
| Marjă netă (%) | 6,05 | 0,27 | 0,04 | ▼ 85,2% |
| Scor bonitate | 62 | 50 | 43 | ▼ 14,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (356 RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 855,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (43/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.