Publicitate

MITION PROMT CONST S.R.L.

CUI: 42306758 J34/107/2020 SRL Teleorman, Sat Clăniţa, Comuna Frăsinet
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42306758
Cod înmatriculare J34/107/2020
EUID ROONRC.J34/107/2020
Data înmatriculării 2020-02-21
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Teleorman, Sat Clăniţa, Comuna Frăsinet, LACULUI, 13, 147011

Țară: România
Județ: Teleorman
Localitate: Sat Clăniţa, Comuna Frăsinet
Stradă: LACULUI
Număr: 13
Cod poștal: 147011

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 196.200 RON 196.200 RON 67.337 RON 111.233 RON 128.863 RON 335.432 RON 0 RON 335.432 RON 295.257 RON 40.175 RON 0 RON 324.000 RON 0 RON 0 RON 1
2024 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 316.757 RON 0 RON 316.757 RON 295.257 RON 21.500 RON 0 RON 305.325 RON 0 RON 0 RON 0
2025 31.897 RON 31.897 RON 53.786 RON −21.889 RON −21.889 RON 304.238 RON 0 RON 304.238 RON 273.368 RON 30.870 RON 0 RON 293.743 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

MARTIN FLORIAN
administrator
Teleorman, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 264 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−21.889 RON)
Cifra de Afaceri 2025
31,9 K RON
Rezultat Net 2025
−21,9 K RON
Total Active 2025
304,2 K RON
Scor Bonitate
57/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 57/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 196,2 K RON 0 RON 31,9 K RON
Venituri totale 196,2 K RON 0 RON 31,9 K RON
Cheltuieli totale 67,3 K RON 0 RON 53,8 K RON
Rezultat net 111,2 K RON 0 RON −21,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −88,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 9,86 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 9,86 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,34 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 9,86 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante304,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe293,7 K RON
Numerar10,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,11
Durata încasare (zile) 3.361

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-68,6%
Marjă netă
-68,6%
ROA
-7,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 40,2 K RON 335,4 K RON 12,0%
2024 21,5 K RON 316,8 K RON 6,8%
2025 30,9 K RON 304,2 K RON 10,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

57
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 196,2 K RON 0 RON 31,9 K RON
Rezultat net 111,2 K RON 0 RON −21,9 K RON
Total active 335,4 K RON 316,8 K RON 304,2 K RON ▼ 4,0%
Capitaluri proprii 295,3 K RON 295,3 K RON 273,4 K RON ▼ 7,4%
Datorii totale 40,2 K RON 21,5 K RON 30,9 K RON ▲ 43,6%
Lichiditate curentă 8,35 14,73 9,86 ▼ 33,1%
Marjă netă (%) 56,69 -68,62
Scor bonitate 87 67 57 ▼ 14,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
  • Lichiditate curentă bună (9.86), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate