Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ŞTEFY-CRIS TOPO CAD SRL
Date generale
Adresă
România, Teleorman, Sat Trivalea-Moşteni, Comuna Trivalea-Moşteni, 147410
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 118.865 RON | 118.865 RON | 111.024 RON | 6.653 RON | 7.841 RON | 213.210 RON | 108.090 RON | 105.120 RON | 4.635 RON | 268.575 RON | 2.208 RON | 76.500 RON | 0 RON | 60.000 RON | 3 |
| 2020 | 294.660 RON | 483.451 RON | 208.938 RON | 271.666 RON | 274.513 RON | 379.240 RON | 87.002 RON | 292.238 RON | 264.268 RON | 114.972 RON | 2.208 RON | 58.684 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 298.530 RON | 298.534 RON | 106.540 RON | 189.008 RON | 191.994 RON | 576.861 RON | 66.465 RON | 510.396 RON | 453.276 RON | 123.585 RON | 2.208 RON | 239.284 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 218.100 RON | 227.901 RON | 108.670 RON | 117.074 RON | 119.231 RON | 579.568 RON | 49.201 RON | 530.367 RON | 570.350 RON | 9.218 RON | 2.208 RON | 266.534 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 274.400 RON | 274.411 RON | 222.807 RON | 48.997 RON | 51.604 RON | 898.357 RON | 311.516 RON | 586.841 RON | 471.347 RON | 215.698 RON | 2.208 RON | 412.796 RON | 211.312 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 231.600 RON | 267.116 RON | 312.880 RON | −48.153 RON | −45.764 RON | 757.528 RON | 220.903 RON | 536.625 RON | 369.194 RON | 177.022 RON | 4.307 RON | 401.996 RON | 211.312 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 145.050 RON | 183.301 RON | 335.000 RON | −153.335 RON | −151.699 RON | 711.289 RON | 126.008 RON | 585.281 RON | −4.141 RON | 504.118 RON | 4.307 RON | 406.886 RON | 211.312 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Teleorman, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 106 companii din județul Teleorman. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−4.141 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−153.335 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 118,9 K RON | 294,7 K RON | 298,5 K RON | 218,1 K RON | 274,4 K RON | 231,6 K RON | 145,1 K RON |
| Venituri totale | 118,9 K RON | 483,5 K RON | 298,5 K RON | 227,9 K RON | 274,4 K RON | 267,1 K RON | 183,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 111,0 K RON | 208,9 K RON | 106,5 K RON | 108,7 K RON | 222,8 K RON | 312,9 K RON | 335,0 K RON |
| Rezultat net | 6,7 K RON | 271,7 K RON | 189,0 K RON | 117,1 K RON | 49,0 K RON | −48,2 K RON | −153,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 215,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,16 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,15 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,35 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 33,68 |
| Durata stocaj (zile) | 11 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,36 |
| Durata încasare (zile) | 1.024 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 268,6 K RON | 213,2 K RON | 126,0% |
| 2020 | 115,0 K RON | 379,2 K RON | 30,3% |
| 2021 | 123,6 K RON | 576,9 K RON | 21,4% |
| 2022 | 9,2 K RON | 579,6 K RON | 1,6% |
| 2023 | 215,7 K RON | 898,4 K RON | 24,0% |
| 2024 | 177,0 K RON | 757,5 K RON | 23,4% |
| 2025 | 504,1 K RON | 711,3 K RON | 70,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 118,9 K RON | 294,7 K RON | 298,5 K RON | 218,1 K RON | 274,4 K RON | 231,6 K RON | 145,1 K RON | ▼ 37,4% |
| Rezultat net | 6,7 K RON | 271,7 K RON | 189,0 K RON | 117,1 K RON | 49,0 K RON | −48,2 K RON | −153,3 K RON | ▼ 218,4% |
| Total active | 213,2 K RON | 379,2 K RON | 576,9 K RON | 579,6 K RON | 898,4 K RON | 757,5 K RON | 711,3 K RON | ▼ 6,1% |
| Capitaluri proprii | 4,6 K RON | 264,3 K RON | 453,3 K RON | 570,4 K RON | 471,3 K RON | 369,2 K RON | −4,1 K RON | ▼ 101,1% |
| Datorii totale | 268,6 K RON | 115,0 K RON | 123,6 K RON | 9,2 K RON | 215,7 K RON | 177,0 K RON | 504,1 K RON | ▲ 184,8% |
| Lichiditate curentă | 0,39 | 2,54 | 4,13 | 57,54 | 2,72 | 3,03 | 1,16 | ▼ 61,7% |
| Marjă netă (%) | 5,60 | 92,20 | 63,31 | 53,68 | 17,86 | -20,79 | -105,71 | ▼ 408,5% |
| Scor bonitate | 43 | 100 | 87 | 87 | 87 | 59 | 24 | ▼ 59,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 215,6 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (24/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.